Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

28 Nisan 2014, Pazartesi 13:53

Sanofi Klinik Araştırmalar Birimi’ne yeni atama

Sanofi Grubu’nun Klinik Çalışmalar Ünitesi Departmanı’na Emel Tetik atandı. Sanofi Grubu’nun Türkiye ve Orta Doğu Ülkeleri Klinik Çalışmalar Ünitesi Direktörü olarak atanan Emel Tetik, Türkiye’nin yanı sıra Körfez Ülkeleri, Lübnan, Ürdün, Suudi Arabistan, İran, Irak, Suriye ve Mısır’dan sorumlu olacak.

Emel Tetik; 1988 yılında ODTÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyolojik Bilimler Bölümündeki Lisans öğreniminin tamamlanmasından sonra, 1988-1996 yılları arasında aynı bölümde Moleküler Biyoloji ve Biyoteknoloji alanında Yüksek Lisansını, ardından da Moleküler Onkoloji alanında Doktora Programlarını tamamlamıştır.

Emel Tetik, mezuniyet sonrası eğitimleri sırasında (1988-1996 yıllarında) ODTÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyolojik Bilimler Bölümünde Araştırma görevlisi olarak görev yapmış, 1996-1998 yılları arasında ise Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Biyoteknoloji Bölümünde Yardımcı Doçent ünvanı ile Öğretim Üyesi olarak çalışmıştır. 1998 yılında, ABD Texas Houston’da bulunan MD Anderson Kanser merkezinde doktora sonrası eğitim almak üzere Misafir Öğretim Görevlisi olarak moleküler onkoloji ve hematoloji alanında araştırmalar yapmıştır.

1998 yılı sonunda ilaç sektörüne geçeren Emel Tetik, ilk olarak Eczacıbaşı-Rhone Poulenc, Aventis daha sonra da Sanofi-Aventis firmalarında ilaç araştırma geliştirme (Ar-Ge) projelerini yürüten Klinik Araştırmalar birimlerinde sırası ile; Klinik Araştırma Uzmanlığı, Kıdemli Klinik Araştırma Uzmanlığı, Klinik Araştırma Müdürlüğü, Klinik Araştırma Ünitesi Müdürlüğü görevlerini yapmıştır. Emel Tetik atandığı bu yeni görevinde de,  adı geçen ülkelerede  bulunan Klinik Çalışma departmanlarının projelerinden sorumlu olacak. Klinik Çalışmalar – Güney Avrupa Bölge Başkanı ve Grup Başkan Yardımcısı Bertrand Crepon’a direkt bağlı olacak olan Tetik, Sanofi Türkiye Medikal ve Ruhsatlandırma Direktörü Edibe Taylan’a  da fonksiyonel olarak rapor edecek.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bayer plastik birimini satışa çıkardı

Alman ilaç devi Bayer plastik birimini 10 milyar dolara satışa çıkardı. Şirket bu alanda özellikle orta ve uzak doğudan düşük...

Kapat