Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

12 Mayıs 2009, Salı 16:37

Sandoz’da atama

Sandoz’un dünya çapında yaptığı yeni organizasyon değişiklikleri sonucu, Sandoz Türkiye Finans ve Sistemler Direktörü olarak görev yapan Nuri Büyükmirza, META (Ortadoğu,Türkiye ve Afrika) bölgesinden sorumlu Finans Direktörü (CFO) olarak Dubai’ye atandı. 1 Mayıs’ta yeni görevine başlayan Büyükmirza, 40 ülkeden sorumlu olacak.

Büyükmirza 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olarak kariyerine Arthur Andersen Denetleme Bölümü’nde başladı. 1995 yılında aynı şirkette Finansal Pazar Yönetimi ve Danışmanlığı Bölümü’ne atandı. 1996-2000 yıllarında Jotun Boya’da çalışan Büyükmirza, aynı şirkette son olarak Finans Müdürü olarak görev yaptı. 2000-2006 yıllarında Danone Tikveşli finans departmanında çeşitli pozisyonlarda çalışan ve son olarak Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Nuri Büyükmirza, 2007 yılından bu yana Sandoz Türkiye’de Finans ve Sistemler Direktörü görevini yürütmekteydi.

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
TOD Bahar Sempozyumu 15 Mayıs’ta başlıyor

Türk Oftalmoloji Derneği İstanbul Şubesi'nin düzenlediği 32. Bahar Sempozyumu, 15-17 Mayıs tarihlerinde İstanbul Grand Cevahir Kongre Merkezi'nde Dr. Zeynep Oğan...

Kapat