Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

15 Temmuz 2009, Çarşamba 17:59

Sandoz’da atama

Sandoz’un dünya çapında yaptığı yeni organizasyon değişiklikleri sonucu, son üç seneden bu yana Sandoz Türkiye Tedarik Zinciri takımını yöneten Ayla Kurtuluş, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) Bölgesi Tedarik Zinciri Bölge Başkanı olarak atandı. META Bölgesi’ndeki fabrikaların ve ülkelerin tedarik zinciri süreçlerinden ve talep planlamasının gelişiminden sorumlu olacak olan Kurtuluş 1 Temmuz itibariyle yeni görevine başladı.
 
Ayla Kurtuluş, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 1990 tarihinde mezun olduktan sonra kariyerine Ciba-Geigy’de üretim bölümünde başladı. 1991-1997 yıllarında Ciba-Geigy’de Katı Üretim ve Ambalaj Yöneticisi, 1997-2003 yıllarında da Bristol Myers Squibb’te Kıdemli Üretim Müdürü olarak görev yaptı. 2004’te Sandoz ailesine katılan Kurtuluş, sırasıyla Transfer Ürünler Müdürlüğü ve Tedarik Zinciri Operasyonları Müdürlüğü görevlerini yürütmüştü.
 

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Roche’un kanser ilacına ödül

Kolon, akciğer, meme kanseri ve beyin tümörlerinin tedavisinde kullanılan ve kanser sağ kalımı artıran bevasizumab etken maddeli ilaç, yenilikçi ilaçları...

Kapat