Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

13 Ağustos 2012, Pazartesi 19:36

Sandoz’a yeni OTC İş Birimi Direktörü

Sandoz Türkiye’de OTC İş Birimi Direktörlüğü görevine Seda Yücecan atandı. Firma tarafından yayımlanan duyuruda, 1 Ağustos itibariyle göreve başlayan Yücecan’ın, Sandoz Türkiye OTC İş Birimi’nin gelişimi ve uygulamalarının liderliğini üstleneceği ve OTC İş Birimi ilaçlarının stratejik yönetimine odaklanacağı belirtiliyor. Duyuruda, Yücecan’ın Sandoz Türkiye yönetim ekibinin bir üyesi olarak doğrudan Genel Müdür Hakan Atay’a bağlı olarak çalışacağı ifade ediliyor.

1993 yılında İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden mezun olan Yücecan yine İstanbul Üniversitesi Radyobiyoloji Bölümü’nde, 1995 yılında, yüksek lisansını tamamladı. Kariyerine aynı yıl Roche‘da Satış Temsilcilsi olarak başladı. 1997-1998 yılları arasında Uluslararası İngilizce İşletme programını tamamlayan Yücecan, aynı şirkette 1999-2000 yılları arasında Junior Ürün Müdürü, 2000-2004 yılları arasında ise Ürün Müdürü olarak görev yaptı. Daha sonra 2004-2006 yılları arasında Bayer’de Kıdemli Ürün Müdürü, 2006-2010 yılları arasında da Grup Ürün Müdürü pozisyonlarında yer aldı. Yücecan, Sandoz‘a katılmadan önce Bayer‘de Ticari Pazarlama Satış Geliştirme Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

Yücecan yeni görevi ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Sandoz, yüksek kalite standarlarında ve uygun fiyatlı eşdeğer ürünleri ile hekim, eczacı ve hastalara hizmet veren sektörün önemli oyuncularından biri. Ürünleri hekimler ve eczacılar tarafından tavsiye edilip, aynı zamanda kullanıcılar tarafından da tercih edilen ve yüksek marka bilinirliğine sahip olan ürünler. OTC İş Birimi olarak hedefimiz, hekimlerimizin ve eczacılarımızın ihtiyaç duydukları medikal desteğin sağlanması ve aynı zamanda eczacılarımız ile yakın işbirliği içerisinde çalışarak nihayi tüketiciye gerekli olan bilgi ve hizmetin en doğru şekilde aktarılmasına katkıda bulunmaktır.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Merck Serono Türkiye’den firmanın küresel organizasyonuna atama

Yaşar Yücel, Merck Serono Türkiye, Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu, Kafkasya, Orta Doğu ve Afrika'yı kapsayan Kıtalararası Bölgesi'nin Tedarik Zinciri Direktörlüğü'ne...

Kapat