Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

18 Eylül 2012, Salı 13:14

Sandoz Türkiye’den uluslararası transfer

Sandoz Türkiye’den uluslararası göreve yeni bir transfer daha eklendi. Gebze’deki iki üretim tesisinden sorumlu İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapan Esra Aktaş Doğu, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde sorumlu İnsan Kaynakları Başkanı olarak atandı. Sandoz tarafından yayımlanan duyuruda Doğu’nun yeni görevinde Güney Afrika, Cezayir, Bangladeş, Endonezya, Japonya ve Çin bölgelerindeki fabrikalardan sorumlu olacağı ve aynı zamanda Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Afrika Teknik Operasyonlar Liderlik Ekibinde yer alacağı belirtildi.

Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans ve Yeditepe Üniversitesi İşletme yüksek lisans mezunu olan Doğu, Kasım 2007 tarihinden beri Sandoz Türkiye’de Gebze’de bulunan her iki fabrikanın İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapmaktaydı. Sandoz’a katılmadan önce kariyerine Set Group Holding’de İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başlayan Doğu, 2000 yılında Superonline A.Ş.’de İnsan Kaynakları Uzmanı, ardından 2001-2007 yılları arasında ABB Elektrik San. ve Tic. A.Ş.’de sırasıyla İnsan Kaynakları Uzmanı ve İnsan Kaynakları İşe Alım ve Geliştirme Müdürü olarak çalıştı.

Esra Aktaş Doğu yeni görevi ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Sandoz, dünyada 130’dan fazla ülkede yaklaşık 24 bin çalışanı ile faaliyet gösteren önde gelen eşdeğer ilaç üreticilerinden. Sandoz’daki yeni sorumluluğum çerçevesinde vizyonum Teknik Operasyonlar Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde İnsan Kaynakları stratejilerini geliştirmek ve yönetmek olacak. Bölgede görev yapmakta olan insan kaynakları liderleri ile etkin iletişim kurarak Sandoz değerlerinin tüm insan kaynakları süreçlerine yansıtıldığından emin olmak, aynı zamanda da insan kaynakları süreçlerinin iş hedeflerine ve çalışan memnuniyetine olan katkısını en üst düzeyde gerçekleştirmek de bu vizyonun bir parçası olacak.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sanofi’nin geliştirdiği yeni nesil oral multipl skleroz tedavisi FDA onayını aldı

FDA, Sanofi Grup bünyesinde faaliyet gösteren Genzyme tarafından geliştirilen yeni nesil oral multipl skleroz tedavisi Aubagio'yu (teriflunomid) onayladığını duyurdu.

Kapat