Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

31 Mayıs 2011, Salı 19:35

Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin temeli atıldı

Sancaktepe’de İstanbul İl Özel İdaresi tarafından yapımına başlanan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüsamettin Koçak ve Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in katılımı ile gerçekleştirildi. 74.582 Türk Lirası yatırımla tamamlanacak olan Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 36.786 m² alan üzerine inşa edilecek. Hastanenin 29 Ekim 2012 tarihinde hizmete açılması hedefleniyor.

Kadın doğum, çocuk, fizik tedavi, ortapedi, kardiyoloji, beyin cerrahi, diş, mikrobiyoloji gibi birçok branşta sağlık hizmeti vermesi planlanan hastane; 73.582 Türk Lirası yatırımla hizmete hazır hale getirilecek. 10 ameliyathanesi, çocuk cerrahiden biyokimyaya kadar farklı alanlarda 21 polikliniği, 170 araç kapasiteli kapalı, 280 araç kapasiteli açık otoparkı ile Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi 53.335 m² kapalı alana sahip olacak.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
7. Uluslararası Bilişsel (Kognitif) Psikoterapiler Kongresi 2-5 Haziran’da gerçekleştirilecek

Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği (KDTD) tarafından düzenlenecek olan kongreye yurtiçi ve yurtdışından 1000 civarında profesyonelin katılımı bekleniyor.

Kapat