Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

12 Aralık 2013, Perşembe 14:45

Sahte ilaç soruşturmasında 2 doktor aranıyor

Sahte ilaca yönelik 9 ilde yapılan ve 60 kişinin gözaltına alındığı operasyon kapsamında 2 doktorun arandığı bildirildi. Gözaltına alınan şüpheliler arasında 5 sağlık personelinin bulunurken şebekenin irtibat sağlık çalışanlarına yüklü miktarda rüşvet verdiği iddia edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte ilaç üretip piyasaya sürmeye hazırlanan birçok şebekeye yönelik geçtiğimiz pazartesi günü operasyon düzenlemiş başta İstanbul olmak üzere toplam 9 ilde 60 kişi gözaltına alınmıştı. Şebekenin Ortadoğu’dan getirdiği ilaç malzemelerini İstanbul Bağcılar’da bir depoda sakladığı ve ardından sahte ilaç imal ederek daha sonra anlaşmalı oldukları sağlık çalışanları ve eczaneler üzerinden piyasaya sürüldüğü ortayı çıkmıştı. Yapılan tespitlerin ardından geniş çaplı operasyon başlatan İstanbul Polisi aralarında şebeke lideri D.F’nin de bulunduğu 60 kişi gözaltına alınmıştı.

ŞEBEKEYLE BAĞLANTILI 2 DOKTOR ARANIYOR
Şebekenin kanser, lösemi, bağırsak kanseri gibi hastalıkları 30 çeşit sahte ilaç ürettiği belirlenirken 5 bin kutu sahte ilacın ele geçirildi. Genişletilen soruşturma kapsamında şebekeyle bağlantılı olduğu değerlendirilen 2 doktor hakkında da gözaltı kararı çıktı. Sahte ilaç soruşturması kapsamında adı geçen 2 doktorun gözaltına alıp sorgulanması bekleniyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Reçete toplayan eczacıya ceza geliyor

Meclis'te kabul edilen yeni torba yasaya göre reçete toplayan, hekimlerden kendisine reçete yönlendirmesini isteyen eczacıya 20 bin liraya kadar para...

Kapat