Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

9 Temmuz 2013, Salı 14:26

Sağlıkta lisans tamamlama geliyor

Sağlık çalışanlarının lisans tamamlamasına yönelik çalışmaların ardından Sağlık Bakanlığı, Erzurum Atatürk Üniversitesi ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi ile protokol imzaladı.

İmzalanan protokole göre, üniversiteler hangi bölümlerde lisans tamamlama eğitimi verebileceklerini ve buna uygun şekilde ders programlarını hazırlayacak. Hazırlanan bu çalışma, daha sonra onay için YÖK’e gönderecek. YÖK’ün, üniversitelerden gelen bu programı onaylaması halinde sağlık çalışanları üniversiteler tarafından belirlenen bölümlerde lisans tamamlama hakkı elde edecek. Sağlık-Sen tarafından uzun zamandır mücadelesi verilen lisans tamamlamada, şimdiye kadar hangi bölüm mezunlarının, hangi bölümde lisanslarını tamamlayacağı konusu netlik kazanmamıştı. YÖK’ün, her iki üniversiteden gelecek yazı doğrultusunda, lisans tamamlama hakkı verilmesine yönelik kararını en kısa sürede vermesi bekleniyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sağlık Bakanlığı’ndan randevu açıklaması

Sağlık Bakanlığı’nın, aile hekimliğinde randevu uygulaması 1 Temmuz itibariyle başladı. Muayene için sıra beklemek istemeyen hastalar telefonla ya da internet...

Kapat