Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

8 Mayıs 2013, Çarşamba 16:39

Sağlıkta kamu-özel ortaklığı

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, kamu-özel ortaklığı ile yapılacak şehir hastaneleri için sürecin yeni sözleşme ve ihale aşamasıyla devam ettiğini söyledi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Sağlık Sektöründe Kamu Özel Ortaklığı, Yeni Vizyon ve Şehir Hastaneleri Kongresi”nde yaptığı konuşmada, insan yaşamında sağlığın önemine dikkati çekti.

Bu anlamda problemlerin çözümünde yalnız finansmanın yeterli olmadığının altını çizen Müezzinoğlu, girişimci ruhun ve yönetici sermayenin de olması gerektiğine işaret etti.

AA’nın haberine göre; Müezzinoğlu, bu noktada iki unsurun da güçlü olmasının önemine işaret ederek, “Burada, akıl sermayesini, girişimci sermayesini, yönetici sermayesini ve finansmanı buluşturarak ülkemiz insanına ve geleceğimize güçlü sağlık hizmeti sunacak merkezleri kurmayı inşallah başaracağız” şeklinde konuştu. Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

“Bu anlamda hükümet olarak, başta Başbakanımızın başkanlığında herhangi bir engele teslim olmayacağız. Dolayısıyla, hukuki düzenlemeler neyse yaptık ve gerekirse yapmaya devam edeceğiz. İstiyoruz ki insanımız kazansın, ülkemiz kazansın ve dünyanın daha önce örneklediğinin ötesinde projeleri yapalım. Buna inanıyorum ve bu anlamda girişimcilerimize de güveniyorum.
Fiilen inşallah haziran ayında temel atmalara başlayacağız. Yeni imzaladığımız sözleşmelerimiz var. Bir taraftan da sözleşme ve ihale aşamasına getirdiklerimiz var. Yaklaşık 45-50 bin civarındaki yatağımızı, önümüzdeki 2-3 yıl içinde ülke insanımızın sağlık alanında hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Bunu, ortaklıklarımızla, el birliğiyle başaracağız.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Atardamarların şifresi çözüldü

Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi ve University College Londra araştırmacıları kalp krizi ve diğer akut hastalıkların ardından tıkanan atardamarların yerine yeni...

Kapat