Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

20 Eylül 2013, Cuma 15:34

“Sağlıkta dünyanın ilk 3’ü içinde yer alacağız”

Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, yolları, konutları, barajları, köprüleri, hastaneleri görevleri olduğu için yaptıklarını söyledi. Görevlerinin Türkiye’yi büyütmek olduğuna işaret eden Başbakan Erdoğan, bu görevi hakkıyla yapmanın mücadelesini verdiklerini vurguladı. İki gün önce dev bir şehir hastanesinin temelini attıklarını hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Yaklaşık 3 bin 500 yatak kapasiteli bir hastane. Bu hastanenin içine girdiğin zaman, oradan Rabbimin izniyle ‘ya şafi’ diyeceğiz, şifayı bularak çıkacağız. Hiçbir konuda ‘Yok filanca hastaneye gönderelim, orada şunu yaptıralım’, yok ‘Şuraya gönderelim’, yok. Her şey orada. A’dan Z’ye orada. Odaların hepsi çok çok modern, gayet lüks. Hatta şu anda örnek odalar falan, onlar yapıldı, onları gördük. Ameliyathaneler muhteşem. 130 ameliyathanesi olan bir hastane. ‘Bir ameliyat bitsin de ondan sonra obürünü alalım’, yok öyle bir şey, her şey hazır,anında. ‘7 ay sonraya gün verelim’, Kılıçdaroğlu sen onu yapıyordun işte. Senin Genel Müdürlüğün döneminde SSK böyle çalışıyordu, SSK hastanelerinin durumu öyleydi. Rahmetli anam, gönderirdi beni Okmeydanı SSK Hastanesine, giderdik orada kuyruğa girerdik, sabah namazından sonra, oradan numara alacaksın, ondan sonra da haber vereceksin, gelecek onlar da doktor beyin kapısında muayene için sıra bekleyecek. Bugünleri gördük. Ama şimdi her şey numarada. Bakıyorsun, hemen size saati veriliyor, gelip orada tedavini oluyorsun.”

Her geçen gün daha iyiye gidildiğini ifade eden Erdoğan, “Şu anda inanın 30 ay sonra, 14 ilimizde 15 şehir hastanesiyle dünyanın belki de ilk 3’ü içinde yer alacağız sağlık sektöründe. Ortalama 30 ay süre. Yoğun bir çalışma, gerçekten muhteşem projeler. Bütün peyzajıyla, donatı alanlarıyla, her şeyiyle ve en ileri teknolojinin uygulandığı bu hastanelerimizle ülkemizi kuşatacağız. Zaten helikopterleriyle, ambulans jetleriyle, bir yerden bir yere herhangi bir aksama, şu bu filan söz konusu olmayacak. Bu hastanelerimiz, diğer illerimizde bir sıkıntı varsa anında onlar için de birer çözüm” diye konuştu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Kayıp Alzheimer hastaları ‘parmak izi’ ile bulunacak

 Alzheimer hastalığının toplum tarafından tanınması ve hastalar ile hasta yakınlarına toplumsal destek sağlanması amacıyla Türkiye Alzheimer Derneği tarafından bir basın...

Kapat