Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

2 Haziran 2011, Perşembe 20:30

Sağlıklı nesiller için bilinçlendirme seminerleri devam ediyor

Avrupalı hijyenik ürünler üreticisi ONTEX International tarafından üretilen Canbebe, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında belediye işbirlikleriyle düzenlediği “Bilinçlendirme Seminerleri” projesinin ikincisini Kağıthane Belediyesi ile gerçekleştirdi. Proje kapsamında katılımcıları anne ve bebek sağlığı konusunda doğru bilgilendirmeyi hedefleyen seminer, 30 Mayıs 2011 Pazartesi günü saat 14.00’te Kağıthane Belediyesi Kültür Merkezi’nde hayata geçti. Seminere katılan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, anne ve anne adaylarının bilinçlendirme seminerlerini takip etmelerinin faydalarına değinerek Canbebe’ye ve Prof. Dr. Ümit Ukşal’a teşekkür etti.

Tüm anne ve anne adaylarının ücretsiz olarak katıldığı “Çocukları bahar alerjilerinden korumanın yolları ve cilt hastalıkları” konulu semineri, Canbebe Medikal Danışmanı ve Pediatrik Dermatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ümit Ukşal yönetti. Katılımcılar, Prof. Dr. Ukşal ile çocuklarda meydana gelen bahar alerjilerin yol açtığı sorunlar ve çocuklardaki cilt hastalıklarına dair tüm konular hakkında bilgi edinme fırsatı buldu; seminer sonunda merak ettiklerini Prof. Ukşal’a sorma fırsatını yakaladı.

Seminerin sonunda verdiği eğitime dair sorular sorarak mini bir yarışma yapan Prof. Dr. Ümit Ukşal, doğru yanıtları veren 4 katılımcı anneye Canbebe ürünleriyle dolu hediye sepetlerini takdim etti.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Glivec (imatinib), GİST’ler için Türkiye’den yeni endikasyon ruhsatı aldı

Novartis, Glivec'in yetişkin GİST hastalarında, cerrahiyle uzaklaştırma sonrasında rekürens riskini azaltmak üzere adjuvan tedavi olarak kullanımının, Sağlık Bakanlığı'nca onaylandığını duyurdu.

Kapat