Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

19 Mart 2014, Çarşamba 15:39

Sağlıklı bir yaşam için yeni yol arkadaşı

Samsung Galaxy Gear, giyilebilir teknolojik ürünler kategorisinde; akıllı cihaz bağlantısını, son teknolojiyi ve şık tasarımı bir araya getirmeyi başaran nadir ürünlerden biri. Ancak bu akıllı cihaz, sadece bir iş ya da medya aksesuarı değil,aynı zamanda sağlıklı ve formda kalmanızı sağlayan, sadık bir egzersiz arkadaşı.

Yeni yılda aldığınız forma girme kararını uygulamak için ihtiyacınız olan motivasyon, Samsung’ungiyilebilir teknoloji pazarında devrim yaratan ürünü Galaxy Gear’la artık çok yakınınızda. Formda kalma hedeflerinizi tutturmanız için sizi motive ederek, beslenme ve egzersizlerinizi izleyen Galaxy Gear, yükleyebileceğiniz farklı uygulamalarla da sizi asiste ediyor.

Galaxy Gear, gelişmiş sensör teknolojisi sayesinde, fiziksel etkinlikleri izleyen bir “adımölçer” olarak da çalışıyor. Bu özellik; yakılan kalori, atılan adım ve kat edilen mesafe gibi önemli verileri kullanıcılar için sistematik olarak takip etmeye yardımcı olarak, sağlıklı ve formda kalma amacınıza hizmet ediyor.

Günlük yaşamımızda sağlık ve spor bazlı birçok ölçümlemeyi, uzun süredir farklı cihazlarla gerçekleştiriyoruz. Samsung’un S Health uygulaması da bu anlamda son derece yenilikçi ve kullanışlı bir uygulama.Anlık olarak harcanan enerji ve kilo ile ilgili değişimleri izlemek ve yaşam kalitesini bu yönde düzenlemek isteyen kullanıcılar için tasarlanan “S Health uygulaması”, Galaxy Gear ile birlikte kullanılabiliyor. Uygulama kat ettiğiniz mesafeyi, yürüyüş hızınızı ve harcadığınız kaloriyi hesaplayarak size bildiriyor.Bu uygulamayla kullanıcılar, egzersiz sürelerini yöneterek aktif kilo kontrolü gerçekleştirebiliyor. Grafikler, diyagramlar ve interaktif bilgi yönetimi ile kullanıcılara kapsamlı bir veri yönetimi vaat eden program, dâhiliadımölçeri ile de eksiksiz bir uygulama.

Ayrıca Samsung Galaxy Gear; “MyFitnessPal” ve “RunKeeper” gibi başka egzersiz uygulamalarıyla da uyumlu.Galaxy Gear; diyet, spor ve harcadığı kalori miktarı arasındaki dengeyi MyFitnessPal uygulaması ile takip edenler için de ideal.

Samsung Galaxy Gear, sağlıklı ve zinde bir yaşama merhaba demek isteyen herkes için teknolojik, eğlenceli ve farklı bir seçenek.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Lenograstim içeren ilaçlar hakkında doktor mektubu

Lenograstim ile ilişkili kapiller kaçış sendromu oluşum riski konusunda bilgilendirmek amacıyla Türkiye İlaç ve Cihaz Kurumu Risk Yönetimi Daire Başkanlığı...

Kapat