Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

10 Mart 2014, Pazartesi 11:28

Sağlık sektörünün en beğenilen şirketi belli oldu

FORTUNE dergisi tarafından hazırlanan ve Dünya’nın en çok beğenilen ilk 50 firmasının açıklandığı  “Dünyanın En Beğenilen Şirketleri Listesi”(World’s Most Admired Companies) adlı çalışmanın 2014 yılı sonuçları yayınlandı. Johnson&Johnson’ın ilaç grubu (Janssen), Fortune Dergisi’nin her yıl geleneksel olarak yayınladığı bu listede ilaç şirketleri kategorisinde ilk sırada yer alıyor.

Johnson&Johnson’ın başarısında etkili olan unsurlar arasında şirket yönetiminin yanı sıra ürün ve hizmet kalitesi ilk sırada yer aldı. Şirketin CEO’su Alex Gorsky konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Çalışanlarımızın Credo Değerleri ile yaşayarak dünyada insanların yaşamlarını iyileştirmek için yaptıklarından gurur duyuyoruz, bugünkü başarı toplum sağlını iyileştirmeye duyduğumuz taahhüdün bir yansımasıdır.” dedi.

Johnson&Johnson, son 30 yıldır “Dünyanın En Beğenilen Şirketleri” listesinde yer alan bir kaç şirketten biridir. 2014 yılında ise gıda, kimya, sağlık, kozmetik, finans, teknoloji, internet ve otomotiv gibi 50 farklı sektörden şirketin yer aldığı sıralamada sağlık sektöründeki birincilik Johnson&Johnson’ın oldu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
iPhone kılıfı Wello aynı zamanda sağlık takip cihazı olabiliyor

Wello bünyesinde barındırdığı sensörler ile nabız, kan basıncı, ısı ve kandaki oksijen oranını ölçebiliyor, kalbin EKG dalgalarını gösterebiliyor. Sensörler orta...

Kapat