Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

11 Temmuz 2014, Cuma 16:46

Sağlık odaklı iWatch Kasım’da geliyor

Apple’ın yıllardır beklenen; ancak sayısız görüntüsü yayınlanmasına karşın henüz elde avuçta hakkında çok da bilgi bulunmayan akıllı saati iWatch’un çıkış tarihi belli oldu. Apple’a yakın kaynaklardan uzman Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, Kasım ayında iWatch’un üretimine başlayacak.

Su geçirmez özelliğe sahip olması dışında esnek bir AMOLED ekran kullanacağı düşünülen iWatch’ta Apple’ın sağlam yapısıyla bilinen safir cam kullanacağı düşünülürken, fiyatla ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Apple’ın saatinin üzerinde en az 10 adet sensör yer alacak ve bu sensörler kullanıcıların sağlık ve spor çalışmaları için takipçileri olacak. Bir yandan kullanıcıların adımlarını sayan ve yaktıkları kaloriyi hesaplayan iWatch, diğer yandan kalp ritmini de ölçebilecek.

FARKLI TASARIMLARA SAHİP OLACAK

iWatch tek bir tasarıma sahip olmayacak; aksine erkek ve kadınlar için iWatch’un tasarımlarında ciddi farklılıklar olacak. Bu noktada Apple’ın tasarıma düşkünlüğü ve cihazlara iki cinsiyet için de farklı zevklere hitap eden bir saat geliştireceği düşünülüyor.

EKRAN BOYUTU

Reuters kaynaklarına göre 2.5 inç’lik ekrana sahip olması beklenen iWatch, dikdörtgen bir ekran kullanacak.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
TUS ve DUS yerleştirme sonuçları açıklandı

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ile Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ek yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin internet sitesinden açıklandı. Tıpta...

Kapat