Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

3 Temmuz 2014, Perşembe 15:33

Sağlık liseleri artık öğrenci almayacak

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yaptığı düzenlemeyle sayıları gittikçe artan sağlık meslek liselerinin hemşirelik ve teknisyenlik bölümlerine neşter vuruldu. Sağlık meslek liselerinin bölümlerine 2014-2015 yılından itibaren kademeli olarak öğrenci alınmayacağını duyurdu.

Yeni düzenleme 2014-2015 yılından itibaren geçerli olacağı için bu yıl ve öncesinde kayıt yaptıranların hak kaybı olmayacak. Buna göre sağlık meslek liselerinde halihazırda eğitim almakta olan öğrenciler eğitimlerini kayıtları yapılan programlarda tamamlayacak ve bitirdikleri programın meslek unvanını kullanacak. Yeni Şafak’ın haberine göre; Sağlık Meslek Liseleri yoluna ‘Hemşirelik Yardımcısı, Ebe Yardımcısı ve Sağlık Bakım Teknisyeni’ olarak adlandırılan üç yeni bölümle devam edecek. Ayrıca bu üç bölümden mezun olanlar hastaların günlük yaşam aktivitelerine, beslenme programının uygulanmasına, kişisel bakım ve temizliği ile sağlık hizmetlerine ulaşımına yardımcı olmak ve refakat etmekle görevli olacak.

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
TUS ve DUS’ta ek yerleştirme tercihleri alınıyor

ÖSYM’nin internet sitesinde yapılan açıklamaya göre adaylar, http://www.osym.gov.tr internet adresinden aday tarafından, bireysel olarak internet aracılığıyla tercihler yapılacak. Ek yerleştirme,...

Kapat