Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

30 Mayıs 2011, Pazartesi 18:35

Sağlık Gönüllüleri tarafından düzenlenen Sosyal Sorumluluk Ödülleri sahiplerini buldu

Ülkemizde sağlık alanında yapılan sosyal sorumluluk projelerini teşvik etmek ve başarılı çalışmaların örnek olmasını sağlamak amacı ile Sağlık Gönüllüleri tarafından düzenlenen Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülleri 2011 organizasyonunca "Harekete Geç! Hikayeni Gönder" kampanyası ödül almaya layık bulundu.

"Harekete Geç! Hikayeni Gönder" projesi Türkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu, Europa Donna Türkiye (Türkiye Meme Hastalıkları Koalisyon Derneği), Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkanlığı ve Novartis Onkoloji’nin katkılarıyla hayata geçirildi. Yaşanmış hikayelerden yola çıkarak, meme kanserini yaşayanlara ve yakınlarına umut aşılamak, toplumu meme kanseri hakkında bilinçlendirmek hedefiyle düzenlenen kampanyaya birbirinden değerli hikayeler gönderildi.

Türk Sinemasının değerli sanatçısı Selda Alkor meme kanserinin erken tanısı ve farkındalığına katkı sağlamak üzere, projenin yüzü olup, basın toplantısına ve illerdeki halk toplantılarına katılarak ve birinci seçilen hikayenin yazarı ile bir akşam yemeği yiyerek projeye gönüllü destek oldu.

Novartis Onkoloji - Ödül

Hikayeler, Prof. Dr. Vahit Özmen (Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu Başkanı), Prof. Dr. Gökhan Demir (Florance Nightingale Gayrettepe Medikal Onkoloji), Prof. Dr. Nuran Beşe (İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi-Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı), Women’s Health Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hande Tokmak ve Europa Donna Türkiye Başkanı Violet Aroyo’ nun katılımı ile oluşmuş bir seçici kurul tarafından değerlendirildi.

Projeye gönderilmiş 300 ‘ün üzerinde hikayenin arasından seçilen 50 hikaye Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Daire Başkanlığı önderliğinde çok yakında kitap haline de getirilecek.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Prof. Dr. M. Bilgin Saydam’dan kahraman olmanın sırrı

8 yıldır düzenli olarak düzenlenen Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Araştırma ve İleri Eğitim Merkezi (BARİLEM) kurslarında bu ay,...

Kapat