Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

12 Eylül 2013, Perşembe 11:11

Sağlık ekibi darp edildi

Van’a, yaklaşık 70 kilometre uzaklıktaki Sevindik köyünden doğum yapacak bir kadını alarak hastaneye ulaştıran 3 kişilik sağlık ekibi, dönüş sırasında kimliği belirsiz kişiler tarafından yol üzerinde durdurularak darp edildi.

Gece yarısı Gürpınar ilçesine bağlı Güzelsu mevkiinde meydana gelen olayda, İlçeye 45 kilometre uzaklıkta bulunan Sevindik Köyü’nde doğum yapacak bir kadının rahatsızlandığı ihbarını alan 112 sağlık ekibi, kısa zamanda köye giderek Gülbahar Uslukaya’ya ulaştı. Sağlık ekipleri Uslukaya’yı alarak Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi Kadın ve Çocuk Hastalıkları hastanesine ulaştırdı.

Uslukaya’yı hastaneye bıraktıktan sonra görev yerleri olan Güzelsu 112 Acil İstasyonuna doğru yola çıkan sağlık ekibini, arkadan gelen bir araç taciz etmeye başladı. Araçlarıyla, ambulansı sıkıştırıp yoldan çıkarmaya çalışan iki kişi, daha sonra ambulansın önünü keserek durdurdu.

Sağlık ekibinde yer alan ikisi bayan üç kişiyi araçtan indirerek, ellerindeki kesici alet ve levyelerle döven bu kişiler daha sonra olay yerinden kaçtı.

Olay yerine sevk edilen başka bir ambulans tarafından ilk müdahaleleri yapılan sağlık ekibi, Van’a getirilerek tedavi altına alındı. Ekipte yer alan ambulans şoförü B.L.’nin hayati tehlikesinin olduğu, Acil Tıp Teknisyenleri B.A.’nın yoğum bakımda, N.Ç.’nin de normal serviste tedavilerinin devam ettiği öğrenildi.

Olayı duyan Sağlık Müdürü Dr. Bilal Acar, hastaneye gelerek personelin durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı.

Hastane çıkışında açıklamda bulunan Acar, tespitlerine göre sağlıkçılara saldırının trafik magandaları tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

Sağlıkçılara yapılan saldırın takipçisi olacakalarını ve hukuki bakımdan sonuna kadar gideceklerini belirten Acar, “Arkadaşlarımız görevleri başındayken saldırıya uğruyorlar. Yolları kesilen ekibimiz levye ve muştalarla dövülüyor. Şöfürün hayati tehlikesi var, şuan yoğun bakımda. Acil Tıp Teknisyeni bayan arkadaşımız da başından aldığı darbelerle ağır yaralandı şuan yoğun bakımda tedavisi devam ediyor. Diğer personelimiz ise müşahade altında tutuluyor. Sağlıkta bu şekilde bir olaya maruz kalmaktan çok üzüntü duyuyoruz. Güvenlik güçlerimiz şuan iki kişi oldukları belirlenen saldırganları arama çalışması başlattı.” dedi.

Jandarma olayın ardından kaçan şahısların yakalanması için çalışma başlattı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Gıda takviyesi reklamlarına verilen ceza 10 kat arttı

Televizyon ve radyo kanallarında yoğun şekilde reklam ve tele-alışverişe konu olan gıda takviyesi ürünlerin reklamlarındaki artış cezaları da beraberinde getirdi....

Kapat