Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

3 Nisan 2009, Cuma 16:20

Sağlık, eğitim ve kültür konvoyu yolda…

Uluslararası Rotary 2420. Bölge Kulüpleri’nin öncülüğünde gerçekleştirilecek olan Düşler Konvoyu projesine Dünya Göz Hastanesi, Türk Kalp Vakfı ve B.Ü. Kandilli Rasathanesi destek veriyor.

 
İlkokul çocuklarının sağlık, eğitim ve kültür gereksinimlerine destek olmak amacıyla Rotary tarafından organizasyonu yapılan "Düşler Konvoyu" TIR’ı, 4-5 Nisan’da Körfez’de Gölcük ve Gebze’de, 18-19 Nisan’da Trakya’da Çorlu ve Çerkezköy’deki okulları ziyaret edecek. Edirne’de yapılacak Kültür Şenliği ile sona erecek. 
 
Düşler Konvoyu projesi kapsamında B.Ü. Kandilli Rasathanesi’nin Deprem Simülasyon TIR’ı ile iki eğitim uzmanı, Dünya Göz Hastanesi ve Kalp Vakfı’na ait iki özel araç, iki doktor, iki hemşire, iki sağlık teknisyeni, Rotaryen doktorlar ve Rotaryen Eşi Doktorlar, Gölcük ve Gebze Rotary Kulüp üye ve eşleri ile 2420. Bölge Guvernörlüğü’nden oluşan 200’ü aşkın görevli yer alacak.  
 
2420.Bölge Guvernörü Ömer KURAN proje ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; "Dönem temamız olan "Düşleri Gerçekleştirin" sloganı ile başlayan bu hizmetin sürekli olacağını, ihtiyaç sahibi diğer bölgelere de ulaştırılacağımıza inanıyorum. Tüm Rotary Kulüplerinin Kendinden Önce Hizmet ilkesine inanarak yarınların umudu öğrencilerimiz için sağlık, eğitim ve kültür hizmetlerinin aratarak çeşitleneceğine inanıyorum. Düşler Konvoyu’na verdikleri büyük destek için Türk Kalp Vakfı, Dünya Göz Hastanesi ve Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi yöneticilerine yürekten teşekkür ediyoruz" dedi.

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
KPA, 35 ülkenin ulusal aşılama takviminde

Türkiye'nin ardından, İsveç, Güney Afrika ve Suudi Arabistan ile birlikte konjuge pnömokok aşısını (KPA) ulusal aşılama takvimine dahil eden ülke...

Kapat