Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

25 Kasım 2013, Pazartesi 10:47

Sağlık Bakanlığı’na bağlı “İnternet Hastaneleri” kurulması istendi

TBMM’ye sunulan bir kanun teklifi ile Türkiye’de ilk kez Sağlık Bakanlığına bağlı İnternet Hastaneleri kurulması istendi.

TBMM Başkanlığına sunulan bir kanun teklifi ile Türkiye’de ilk kez Sağlık Bakanlığına bağlı İnternet Hastaneleri kurulması istendi. İnternetin aşırı kullanımı, aile ve sosyal ilişki bozuklukları, öğrencilerde okuldan uzaklaşma, iş veriminin düşmesi, obezite, yorgunluk ve beden ağrıları gibi sonuçlara yol açıyor.

Devlet eski Bakanı ve MHP Tokat milletvekili Dr. Reşat Doğru tarafından hazırlanan kanun teklifinde, internet ve elektronik bağımlılığın giderek arttığı belirtilerek, bu konuda önlem alınması gerektiği vurgulandı. Teklif ile Sağlık Bakanlığının görevleri arasına, ”İnternet ve elektronik bağımlılık tedavi merkezleri kurmak” da ekleniyor.

BAKIRKÖY’DE POLİKLİNİK

Bir süre önce Bakırköy Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi bünyesinde İnternet Bağımlığı Polikliniği açılmıştı. Burada uygulanan tedavi yöntemleriyle kişinin internet kullanımını kontrolü altına alabilmesi hedefliyor.

Poliklinikte, chat ve sosyal medya bağımlılarından, online alışveriş meraklılarına, cinsel içerikli site tutkunlarından, saatlerce bilgisayar oyunu oynayanlara kadar, yetişkin, kadın, erkek, ergen, ve çocuklar tedavi görüyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Pfizer klinik araştırma ve araştırmacılara desteğini sürdürüyor

Türkiye’de klinik araştırmaların gelişimi ve ilerlemesi için üniversitelerin işbirliğiyle 2000 yılından bu yana “Araştırmacı Eğitimleri” düzenleyen Pfizer, klinik araştırmalar alanında...

Kapat