Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

23 Ağustos 2013, Cuma 15:09

Sağlık Bakanlığı komadaki Berkin Elvan hakkındaki iddiaları yalandı

Halen komada olan ve Gezi direnişi sırasında polisin müdahalesi ile yaralanarak komaya giren Berkin Elvan’ın hastane yönetimi tarafından eve gönderilmek istendiği öğrenildi.

İlk olarak Ethem Sarısülük’ün ağabeyi Mustafa Sarısülük’ün Twitter’dan duyurduğu olayı Berkin’in babası Sami Elvan da televizyonda yaptığı açıklama ile doğruladı. Berkin, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görüyor. Taburcu kararına doktorlar da karşı çıkarken, bazı milletvekillerinin hastaneye gittikleri öğrenildi.

Ancak Sağlık Bakanlığı Berkin Elvan hakkında yaptığı açıklamada, bu bilgilerin doğru olmadığını ve Berkin’in tedavisinin yoğun bakımda sürdürülmekte olduğunu bildirdi.

Yapılan açıklamada; ameliyat sonrası yoğun bakımda takip ve tedavisi devam etmektedir. Bazı basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medyada yer alan Berkin Elvan’ın hastaneden çıkarılacağı ve tedavisine son verileceği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Akademisyenlerin maaşı Hindistan’dan geri

SETA dün “Ulusal ve Uluslararası Karşılaştırmalarla Öğretim Üyeliği Maaşı” raporunu açıkladı. Türkiye’deki akademisyen maaşlarının 28 ülke arasında sondan 8’inci olduğu...

Kapat