Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

25 Aralık 2013, Çarşamba 14:43

Sağlık Bakanlığı, “harekete” geçiyor

Sağlık Bakanlığı, vatandaşları hareketli yaşama teşvik etmek amacıyla önümüzdeki yılı “2014 Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı” ilan edecek.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yazılı açıklamasında, hareketsiz yaşamın birçok hastalığı beraberinde getirdiğine dikkati çekerek, Sağlık Bakanlığı olarak bunun önüne geçmek için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti.

Bu doğrultuda çağın koşullarına uygun modern ve etkili çalışmalar yaptıklarını anımsatan Bakan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

“Sağlıklı bir yaşamın hareketten, fiziksel aktiviteden geçtiğini her seferinde vurguluyoruz. Özellikle vatandaşlarımızı hareketli yaşama teşvik etmek amacıyla önümüzdeki yılı ‘2014 Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı’ ilan edeceğiz. Bu kapsamdaki çalışmaların ilkini 29 Aralık’ta Türkiye genelinde düzenleyeceğimiz ‘Sevdiklerimizle Sağlıklı Yaşama Yürüyoruz’ etkinliğiyle başlatacağız. Bütün vatandaşlarımızı, eşleri, çocukları, torunları ve sevdikleriyle birlikte sağlıklı bir yaşama davet ediyorum.”

Türkiye genelinde 29 Aralık’ta düzenlenecek “Sevdiklerimizle Sağlıklı Yaşama Yürüyoruz” programına eşi, çocukları ve torunlarıyla katılacağı belirtilen Müezzinoğlu, vatandaşların ailelerini yanlarına alarak yürüyüşe katılmaları çağrısında bulundu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
“By-pass, stent” tartışmasına son nokta

Stent ve by-pass konusunda 6 bin hasta üzerinde yapılan araştırma, by-pass ameliyatı sonrasında ölüm oranın, stent takılan hastalara göre belirgin...

Kapat