Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

18 Kasım 2011, Cuma 19:02

Sağlık Bakanı Akdağ: “Türkiye, bir sağlık cazibe merkezi oluyor”

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, OSTİM Yönetimi ve OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi tarafından OSTİM Seminer Salonu’nda düzenlenen Plaket Töreni’ne katıldı.

Anadolu Ajansı’nın (AA) haberinde, dünya geneline bakıldığında sağlık hizmetinin yetersiz olduğunu belirten Prof. Dr. Akdağ, Türkiye’de de 2003 yılında hem hizmet alan hem de hizmet veren açısından mağduriyet yaratan bir ses olduğunu ifade etti. Türkiye’de çok ciddi bir teknoloji gelişme alanı bulunduğunu vurgulayan Prof. Dr. Akdağ, Sağlık Bakanlığının da yeniden yapılandırıldığını anlattı.

AA’ya göre Prof. Dr. Akdağ, şunları kaydetti:

“Yeniden yapılandırma kanununda, ofset uygulamalarla ve Türkiye’deki sağlık teknolojilerinin geliştirilmesiyle ilgili maddeler var. Bununla tıbbi ürün ve hizmetlerde yerli üretiminin teşvikini getiriyoruz. Serbest sağlık bölgeleri oluşturarak Türkiye’deki hizmet arzına çok daha geniş bir alan oluşturuyoruz. Türkiye, bir sağlık cazibe merkezi oluyor. Yeni, yeni başladı, ama tüm yaptığımız yeni düzenlemelerle ve gerçekleştirilecek atılımlarla Türkiye Orta Doğu’nun, Asya’nın, Afrika’nın bir sağlık cazibe merkezi olacak. Neden? Çünkü, en kaliteli hizmeti daha ucuza mal eden bir ülkeyiz de o yüzden.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
TEİS: İlaç firmaları hayati öneme sahip ilaçların eczanelere akışını durdurmaya başladı!

TEİS, ilaç firmalarının SUT değişikliğine sessiz bir tepki olarak içerisine insülin ve kardiyovasküler ilaçları da alan bir takım ilaçların eczanelere...

Kapat