Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

8 Temmuz 2013, Pazartesi 14:14

Sağlık alanında dokuz yeni çağrı açıldı

Sağlık teknolojilerin geliştirilmesi için gerekli olan ulusal bilimsel ve teknolojik potansiyelin harekete geçirilmesi amacıyla TÜBİTAK tarafından “1003 – Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı” kapsamında yeni çağrı programları başlatılmıştır. Bu çağrıların amacı, aşı, ilaç, tıbbi tanı kiti, biyomedikal ekipmanlar ve biyomalzeme teknolojilerinin geliştirilmesi için gerekli olan ulusal bilimsel ve teknolojik potansiyelin harekete geçirilmesidir.

Çağrı programına sunulan proje önerilerinin hem katma değeri yüksek, yaratıcı ve yenilikçi olması, hem de uygulama projelerine temel teşkil edecek veya uygulama projelerine girdi sağlayacak teknolojik ürün ve/veya bilgi üretmeye yönelik olması beklenmektedir. Proje başvurularında iki aşamalı başvuru sistemi uygulanacaktır. İlk aşama başvuruları için son başvuru tarihi 2 Eylül 2013 olarak belirlenmiştir.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Abdi İbrahim’e “Avrupa Kalite Başarı Ödülü”

Türk ilaç  firması Abdi İbrahim’e, ESQR (European Society for Quality Research- Switzerland ) tarafından kalite kültürünün yerleşmesi ve kalite yönetimi adına ...

Kapat