Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

9 Eylül 2011, Cuma 13:04

Roche, sürdürülebilirlikte üst üste üçüncü kez “Sağlık Sektörü Lideri” seçildi

Roche, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DJSI) üst üste üçüncü yılında da küresel olarak en sürdürülebilir sağlık şirketi unvanını aldığını açıkladı. DJSI Dünya ve DJSI Avrupa Endeksleri, sürdürülebilirlik alanında lider şirketlerin performansını çevresel, sosyal ve ekonomik performans temelinde izliyor.

Roche CEO’su Severin Schwan, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde sağlık alanında yine Süper Sektör Lideri seçilmekten gurur duyduklarını belirterek şunları söyledi:

“Bu birincilik, Roche’un çalışanlarına, topluma ve çevreye bağlılığının bir yansımasıdır. Sürdürülebilir kurumsal politikalar ve uygulamalar, sonuç olarak paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratıyor ve yenilikçiliği destekliyor. Geçen yıl boyunca çeşitlilik ve enerji hedeflerimizde ilerlemenin yanı sıra, gelişmekte olan ülkelerde ürünlerimize erişimi artırmak üzere yeni programlar da oluşturduk. Devam eden liderlik konumumuz, bir yandan bu programları yürütürken diğer yandan da karşılanmamış tıbbi ihtiyaçları olan hastalar için yenilikçi ilaçlar ve diagnostik çözümler keşfetmeye ve geliştirmeye devam etmek konusunda bizi daha çok teşvik edecektir.”

Bu yıl yapılan değerlendirmede vurgulanan Roche çalışmaları arasında, yetenekli kişileri cezbetme ve bünyesinde tutma, geleceğin liderlerini yetiştirme ile çevre yönetimi ve raporlama konularına odaklanan programlar yer aldı. Ayrıca, Roche’un, hastaların sağlık sonuçlarını iyileştirme konusundaki katkılarıyla birlikte yenilikçiliğim yönetilmesi de vurgulandı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
GSK, Sabah Gazetesi’nde Augmentin haberi için bir basın açıklaması yayımladı

GSK, Sabah'ın, Augmentin'in ambalajında öngörülenden yüksek DIDP tespit edilmesi nedeniyle toplatılmasını konu alan haberine bir basın açıklaması ile açıklık getirdi.

Kapat