Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

7 Haziran 2011, Salı 16:42

Roche “Çırpınan Doğanın Kareleri” ile doğaya sahip çıkıyor

Roche Türkiye, şirketin sürdürülebilirlik yaklaşımı kapsamında, çalışanları arasında "Çırpınan Doğanın Kareleri" konulu bir fotoğraf yarışması düzenledi. Bu yarışma ile içinde yaşadığımız, parçası olduğumuz doğanın ve tükenmekte olan doğal kaynakların çalışanlara ne ifade ettiğini paylaşmaları ve şirket içinde de çevrenin korunmasına yönelik farkındalığın arttırılması amaçlandı.

24 Roche çalışanının yaratıcılıkları ile birleştirdikleri, görsel ifadeleri içeren 72 fotoğraftan oluşan ‘Çırpınan Doğanın Kareleri’ Fotoğraf Yaruşması’ sergisi, Roche Fotoğraf Kulübü’nün "Çevre" konulu sergisi ile birlikte firmanın İstanbul’daki merkezinde ziyarete açıldı. Yarışmanın jüri başkanlığını ünlü fotoğraf sanatçısı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Kamil Fırat yaptı.

Doğal kaynakların ve çevrenin korunmasına dikkat çekmek amacıyla, Roche Türkiye Fotoğraf Kulübü ve Çevre Kulübü’nün Roche çalışanları arasında düzenlediği fotoğraf yarışmasında Bengi Meral "Doğa eskici değil ki!" " isimli fotoğrafıyla birinciliği, Nuray Türkkan "Doğa İle Tek Kale Maç" isimli fotoğrafıyla ikinciliği, Tolga Tomaç "Fosilleşmek İçin Daha Çok Erken Değil Mi?" isimli fotoğrafıyla üçüncülüğü kazandı. Ayrıca, Dilek Sağlam "Dünyamızı gelecek nesillere çöl olmadan bırakalım" isimli fotoğrafıyla Jüri Özel Ödülü’nü alırken şirketin Facebook sayfası üzerinden yapılan oylamanın birincisi ise "Yer Demir Gök Bakır" isimli fotoğrafıyla Metin Tokgöz oldu.

Metin Tokgöz - Yer demir, gök bakır

Doğaya sahip çıkarak, çevreyi korumaya yönelik faaliyetlere odaklanan Roche Türkiye için sürdürülebilirlik kavramı büyük bir önem taşıyor. Dow Jones Sürdürülebilirlik endeksinde sağlık alanında "Süper Sektör Lideri" seçilen Roche, faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde sürdürülebilir, uzun vadeli değer yaratmayı hedefliyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Özgür Akbulut, Sandoz META Bölgesi Satınalma Bölge Başkanı olarak atandı

Eşdeğer ilaç pazarının önde gelen isimlerinden Sandoz'da Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) bölgesi Satınalma Bölge Başkanlığı görevine Özgür Akbulut...

Kapat