Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

12 Haziran 2012, Salı 18:00

Roche çalışanlarından fotoğraflarla “Bir Yaşam Nesnesi Olarak Bisiklet”

Roche Türkiye çalışanlarının kurduğu fotoğraf ve çevre kulüplerinin gelenekselleşen Fotoğraf Yarışması, bu yıl bisiklet konu alınarak gerçekleştirildi. Roche’un sürdürülebilirlik yaklaşımı kapsamında, bisikleti hobi nesnesi olmaktan çıkarıp bir ulaşım aracı haline getirmenin önemini vurgulamak amacıyla, “Bir Yaşam Nesnesi Olarak Bisiklet” başlığı altında gerçekleştirdiği yarışmaya, 20 Roche çalışanı 66 fotoğrafıyla katıldı.

Roche Fotoğraf Yarışması’nda birincilik ödülünü “Ey Koca İstanbul” adlı fotoğrafıyla Tolga Tomaç, ikincilik ödülünü “Kapı” isimli fotoğrafıyla Otan Akın, üçüncülük ödülünü ise “Güvendeyim” isimli fotoğrafıyla Fırat Girengir kazandı. Jüri Özel Ödülü ise “Ben buradayım” isimli çalışmasıyla Yavuz Şanes’in oldu.

Yarışmada, Ayşegül İzmirlioğlu “İşten Eve Evden İşe”, Gökçe Gayretlier “Yağmurda Bile”, Harun Deveci “Ekmek Teknesi”, Onur Şahin “İçerideki Bisiklet”, Serkan Çoban “Unutulmuş” isimli fotoğraflarıyla mansiyon almaya hak kazandı.

Geçen yıl olduğu gibi yine bir sosyal medya uygulamasından yararlanılarak yarışmacıların facebook için önerdikleri fotoğraflar Roche Türkiye facebook sayfası üzerinden oylamaya sunuldu. Bu yıl Facebook ödülünü “Yolculuğa Hazırım” isimli fotoğrafıyla Fırat Girengir kazandı.

Başkanlığını Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Kamil Fırat’ın yaptığı jüride, Roche Türkiye Genel Müdürü Süha Taşpolatoğlu, Kurumsal İlişkiler Direktörü Kamil Işıldak, Fotoğraf Kulübü Başkanı Şule Karacı ve Çevre Kulübü Başkanı Metin Tokgöz yer aldı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Koç Holding’ten “Ülkem İçin Engel Tanımıyorum” kampanyası

Koç Holding, "Ülkem İçin" projesi kapsamında 2012-2013 uygulaması olarak tüm çalışanları ve bayileri ile "Ülkem İçin Engel Tanımıyorum" kampanyasını başlattı.

Kapat