Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

7 Eylül 2012, Cuma 18:52

Roche, 2012 yılında Ege Orman Vakfı işbirliği ile 13 bin fidana can verdi

Roche İlaç, her yıl Ege Orman Vakfı ile birlikte önemli bir bölümü yok olan ormanlarımıza, çalışanları ve paydaşlarıyla birlikte çok güçlü bir katkı sağlıyor. “Gelecek kuşaklar orman yok demesin” sloganıyla 1995 yılından bugüne kadar 8 milyon fidanı doğaya kazandıran Ege Orman Vakfı ile işbirliğini sürdüren Roche, bu yıl da İzmir’e iki ormanlık alan kazandırdı. Sera gazlarının iklim değişikliğine yol açması bilinciyle karbon ayak izini azaltmak için çalışmalar yürüten Roche, İzmir-Çeşme-Ildırı mevkiinde 5 bin fidanlık “Roche Çalışanları Korusu” ve 8 bin fidanlık “Roche Korusu” oluşturdu.

İzmir-Çeşme-Ildırı mevkiinde tesis edilen “Roche Çalışanları Korusu” ve “Roche Korusu”nda, Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol ve Roche Türkiye çalışanlarının katılımı ile fidan dikim töreni düzenlendi Fidan dikim töreninde konuşan Roche Genel Müdürü Süha Taşpolatoğlu, çalışmalarının odağına sürdürülebilir gelişme ilkelerini yerleştiren bir şirket olduklarını ve geleceğin bugünden daha iyi olabilmesi için kurumlara ve bireylere çok büyük sorumluluklar düştüğünü ifade ederek,

“Daha sağlıklı bir gelecek ve toplum için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ege Orman Vakfı ile bir kez daha işbirliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

dedi.

Roche, 2012 yılında Ege Orman Vakfı işbirliği ile 13 bin fidana can verdi

Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol;

“Bugünün ayrıca bir önemi var. 27 yıl önce bugün Kuşadası-Davutlar’da çıkan orman yangınını söndürme çalışmaları sırasında 14 askerimiz ve 1 orman işçimiz şehit olmuştu. Şehitlerimizi saygı ile anıyoruz.”

diyerek konuşmasına orman yangınlarına dikkat çekerek başladı. Gençol, Roche İlaç’ın 2011 yılında 16 bin 600 fidanlık bir orman oluşturduğunu, 2012 yılında da kurumsal olarak yaptığı 8 bin fidan bağışı ile oluşturduğu korunun yanı sıra, çalışanlarına Ege Orman Vakfı’nın hediyelik ürün kutularından armağan ederek oluşturdukları 5 bin fidanlık koru ile 13 bin fidana can verdiğini söyledi.

Gençol doğaya yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür ederek Roche Türkiye adına Roche Genel Müdürü Süha Taşpolatoğlu’na plaket takdim etti. Konuşmaların ardından Roche Türkiye çalışanları fidanları toprakla buluşturarak can sularını verdiler.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı Erasmus Eğitim Programı’nı hayata geçirdi

Her yıl tekrarlanması planlanan Erasmus Eğitim Programı'nın ilki 31 Ağustos ve 3 Eylül tarihleri arasında, Ukrayna'nın Odessa şehrinde düzenlendi.

Kapat