Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

22 Haziran 2011, Çarşamba 19:46

Prof. Dr. Vamık Volkan ile Dinamik Psikoterapi Semineri 25-26 Haziran’da Ankara’da yapılacak

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED), 40’tan fazla kitabı olan, dünya barışı için 1979 yılından bu yana çalışmalar yapan ve 2005 yılında Nobel Barış Ödülü`ne aday gösterilen Psikoanalist ve Psikiyatrist Prof. Dr. Vamık Volkan’ın eşsiz birikimlerini, değerli bilgi ve deneyimlerini Ruh Sağlığı Profesyonelleri ile paylaşması amacıyla gerçekleştirilecek “Dinamik Psikoterapi Semineri”nin 25–26 Haziran 2011’de Ankara’da yapılacağını duyurdu.

“Dinamik Psikoterapi ve Politik Psikoloji Semineri”ne eğitim ve öğretim amaçlı sadece Ruh Sağlığı Profesyonelleri’nin ve haber amaçlı medya mensupları nın katılabileceğinin belirtildiği basın açıklamasında CİSED Genel Başkanı Dr. A. Cem Keçe;

“25–26 Haziran 2011’de Ankara’da yapılacak olan seminerimizde katılımcılar, psikanalitik psikoterapi uygulamaları çerçevesinde, Olgu Sunumları üzerinden, Nesne İlişkileri Kuramı ve Cinsellik, Kişilik Bozuklukları, Preödipal ve Ödipal Sorunlar, Vaka Analizi ve Formülasyon, Politik Psikoloji ve Psikoanaltik Psikoterapi Tedavi Süreçleri hakkında bilgi sahibi olacaklar. Dünya barışı için 1979 yılından bu yana çalışmalar yapan Prof. Dr. Vamık Volkan Kıbrıs’ta Lefkoşa’da doğdu ve tıp eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladıktan sonra ABD’ye yerleşti. Kırk dokuz kitabın yazarı veya editörü olan ve dört yüzü aşkın bilimsel makale yayınlayan Prof. Volkan 2005, 2006, 2007 ve 2008’de ortaya koyduğu psikopolitik teoriler ve dünyanın problemli birçok yerinde barış için yaptığı çalışmalar nedeniyle Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilmiştir. Özelikle politik psikoloji konusunda bilgilenmek ve güncel politik meseleler hakkında farklı bir bakış açısı yakalamak için tüm medya mensuplarımızı değerli hocamızın vereceği seminere davet ediyoruz”

ifadesini kullandı.

Limak Ambassadore Hotel’de gerçekleştirecek ve 2 gün sürecek seminer için CİSED internet sitesi üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sağlık Bakanlığı “Bifizol Burun Damlası” adlı ürünün tüm serilerinin geri çekilmesine karar verdi

İEGM resmi web sitesinde yayınladığı bir duyuru ile "Bifizol Burun Damlası" adlı ürünün tüm serileri için geri çekme işlemi uygulandığını...

Kapat