Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Philips'den noninvaziv havayolu sekresyonu yönetimi 8 Şubat 2013, Cuma 09:43

Philips’den noninvaziv havayolu sekresyonu yönetimi

Philips, etkili şekilde öksüremeyen veya sekresyonları temizleyemeyen yetişkin ve çocuk hastalar için geleneksel solunum yolu aspirasyon yöntemlerine etkili ve daha az rahatsızlık verici bir alternatif olarak havayolu sekresyonu yönetimindeki son gelişmelerini tanıttı.

CoughAssist komplikasyonları azaltıyor.

Yeni CoughAssist E70 doktorlara, hastalarını hastaneden taburcu ettikten sonra onlara evlerinde daha fazla özgürlük ve destek sunmalarında yardımcı olacak gelişmiş tedavi özelliklerine ve araçlarına sahip kapsamlı bir çözüm olarak ön plana çıkıyor. Birçok hastalıkta öksürme ve sekresyonları temizleme becerisinin zayıflaması enfeksiyon riskini artırıyor. Philips, CoughAssist kullanımının nöromüsküler hastalıkların solunum komplikasyonları için hastanede yatma oranlarını büyük ölçüde azalttığını söylüyor. Doğal bir öksürük hissi yaratmak amacıyla havayoluna kademeli olarak pozitif basınç uyguladıktan sonra hızlı bir şekilde negatif basınca geçerek akciğerlerden sekresyonları temizleyen mekanik bir in-eksüflatör cihazı olan CoughAssist kullanırken hava, yüz maskesi, ağızlık veya basit bir adaptör aracılığıyla trakeostomi tüpüne veya endotrakeal tüpe gidiyor.

CoughAssist E70 doktorlara, hastalarını hastaneden taburcu ettikten sonra onlara evlerinde daha fazla özgürlük ve destek sunmalarında  yardımcı oluyor.

Hafif yapısı hareketliliği kolaylaştırıyor.

CoughAssist E70’in yeni özellikleri hastalara tedavilerini daha fazla kontrol etme olanağı tanıyarak havayolu sekresyonunun temizlenmesini iyileştirmeye yardımcı olabiliyor. Cough-Trak algoritması, her solumadan sonra öksürüğü tetikliyor. Ayrıca ayarlanabilir osilasyon seviyeleri havayoluna titreşim uygulayarak bronş duvarlarından mukusun salgılanmasına yardımcı oluyor. CoughAssist E70, hasta mobilitesini artıracak şekilde hafif yapısı (4 kg’dan az) ve çıkarılabilir entegre batarya ile uyumluluğu sayesinde hastalara kolay kullanım olanağı sağlıyor. Talimatların yazılı olduğu pratik kullanıcı arayüzü, kurulumu ve tedavinin başlatılmasını kolaylaştırıyor. Yeni izleme ve veri yönetimi araçları evde yakın takibi mümkün kılıyor, bu sayede klinisyenler tedavi etkinliğini değerlendirip ayarları uygun şekilde düzenleyebiliyor.

Philips Respironics, gelişmiş tedavi aracılığıyla solunum yetmezliği olan hastaların konforunu ve yaşam kalitesini iyileştirmeye yardımcı oluyor. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada daha iyi bir hasta bakımı için hekimlerle ve tüm sağlık ekibiyle iş birliği yapmayı taahhüt ettiklerini belirten Philips Respironics Türkiye ve Balkanlar Bölge Satış Müdürü Tarık Altıparmak,

“Hasta bakımının her adımını destekleyen çözümlerimiz var: titrasyon, taburcu etme, evde tedavi ve hasta takibi. Tedaviyi hastaların günlük yaşamlarına entegre etmek ve tekrar hastaneye yatma riskini azaltmaya yardımcı olmak için geniş bir teknoloji, araç, aksesuar ve yazılım yelpazesi sunuyoruz.”

dedi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Moleküler görüntüleme hızla gelişecek
Moleküler görüntüleme hızla gelişecek

Frost & Sullivan'ın sağlık sektörüne yönelik yeni araştırması, nöroloji, onkoloji ve kardiyolojiye ek olarak moleküler görüntülemenin büyük klinik uygulama alanı...

Kapat