Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

10 Mayıs 2012, Perşembe 13:50

Philips, ilköğretim öğrencilerine ışık ve uykunun yaşam kalitesine etkisini anlatacak

Okullarda sağlıklı ve iyi yaşamı anlatarak çocukların yaşamlarına değer katmayı hedefleyen Philips, sosyal sorumluluk projesi Simply Healthy@Schools ile ilköğretim çağındaki çocuklara ışığın, uykunun ve doğru aydınlatmanın yaşam ve eğitim kalitesi üzerindeki etkisini anlatmayı amaçlıyor. Türkiye ayağını “Philips Okullarda” adıyla hayata geçirecek olan Philips, bu sayede öncülük ettiği çevre dostu ve enerji verimli teknolojilerin okullardaki kullanımını da artırmayı amaçlıyor.

Bugüne kadar dünyada 40 ülkede 64 bin öğrenciye ulaşan Simply Healthy@Schools projesi, 7-15 Mayıs 2012 tarihleri arasında Türk çocuklarına ulaşmayı hedefliyor. Philips, bu proje kapsamında Salih Memecan’ın klasik haline gelmiş Sizinkiler albümünün en sevimli karakterlerinden Limon ve Zeytin ile okulları ziyaret ediyor. Firma, çocuklara ışık ve uykunun yaşam kalitesi üzerindeki etkisini Limon ve Zeytin’in sevimli karikatürleriyle anlatmayı amaçlıyor.

Philips, ilköğretim öğrencilerine ışık ve uykunun yaşam kalitesine etkisini anlatacak

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle ve Philips çalışanlarından oluşan gönüllü bir ekiple hayata geçirilen proje, kademeli olarak yürütülecek. İlk etapta İstanbul’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 10 okulda gerçekleştirilecek olan proje, 1. ve 2. sınıfa giden 2300 çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Projenin ikinci aşamasında ise firma, İzmir ve Ankara’daki okullara gidecek.

Dünya çapında enerji verimli aydınlatma çözümlerine geçiş girişimlerine öncülük eden ve enerji verimliliği konusunda çözümler geliştiren Philips, ziyaret ettiği okullarda bu bilinci yaygınlaştırmak amacıyla enerji tasarruflu floresan lambalar da hediye edecek.

Philips tarafından yayımlanan basın duyurusunda, ilk aşamada İstanbul’da ziyaret edeceği okulların; Bala Hatun İ.Ö.O, Lions İ.Ö.O., Şemsipaşa İ.Ö.O., Üsküdar Hilmi Çelikoğlu İ.Ö.O., Hekimbaşı İ.Ö.O., Artukbey İ.Ö.O., Münevver Şefik Fergar İ.Ö.O., İnönü İ.Ö.O., Yeniköy İ.Ö.O. ve Vasfi Çobanoğlu İ.Ö.O olarak belirlendiği ifade edildi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
“Farmaskop Ulusal Sağlık İletişimi Ödülleri” sahiplerini arıyor!

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek "Farmaskop Ulusal Sağlık İletişimi Ödülleri", yenilenen adı ve kategorileri ile yeni sahiplerini arıyor.

Kapat