Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

6 Ağustos 2014, Çarşamba 10:12

Pfizer’e yeni Onkoloji İş Birimi Lideri

Pfizer’de Bölgesel Onkoloji Marka Direktörü olarak görev yapan Necati Sebe, Türkiye Onkoloji İş Birimi Lideri olarak atandı.

Temmuz 2013’ten beri Doğu Avrupa Bölgesi’nde Onkoloji Marka Direktörü görevini başarıyla yürütmekte olan Necati Sebe yeni görevinde Türkiye Onkoloji İş Birimi’nin satış ve pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Necati Sebe yeni göreviyle ilgili şunları söyledi: “Hastalarımız, hasta yakınları, doktorlarımız ve devlet kurumları gibi kanseri yenmeye çalışan farklı paydaşlarla işbirliğini temel alan Pfizer Onkoloji gibi bir birimin parçası olmak bana mutluluk veriyor. Pfizer Onkoloji olarak birinci önceliğimiz hastalarımızın hayatına değer katacak kişiye özel tedaviler gibi yenilikçi tedaviler geliştirmek ve farklı paydaşlarla ortaklıklar yaparak onkoloji alanında yeniliklere öncülük yapabilmek.”

Necati Sebe hakkında

Necati Sebe Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Kariyerine Eli Lilly’de başlayan Necati Sebe; stratejik planlama ve satış departmanlarında çeşitli görevler aldıktan sonra Abbott’a transfer olmuştur. Abbott Batı Avrupa-Kanada bölgesinde finans departmanında aldığı rolden sonra iş mükemmelliği müdürlüğü görevini almış ve daha sonra Abbott Türkiye bünyesinde ürün müdürü, grup ürün müdürü, Onkoloji ve İnflamasyon alanlarında bölüm müdürü olarak görev yapmıştır. On yılı aşkın ilaç sektörü kariyeri boyunca birçok liderlik pozisyonunda bulunmuştur. Bundan önceki görevinde Pfizer bünyesinde EURIT Bölgesi Onkoloji Marka Direktörü olarak görev yapmış olan Sebe, evlidir ve 1 çocuğu vardır.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Yüksek tansiyon bunama riskini artırabilir

Yüksek tansiyon, bilişsel becerilerin azalma riskini artırabilir. ABD'deki Johns Hopkins Üniversitesi'nden bilim adamlarının araştırması, 40'lı yaşlarda tansiyon hastası ve tedavi görmeyen...

Kapat