Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

14 Mayıs 2013, Salı 09:42

Pfizer’dan eczacılara destek

Eczacıların pazarlamadan davranışsal eğitimlere ve erektil disfonksiyon, dislipidemi gibi hastalıklar konusunda bilinçlenmeye kadar mesleki gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefleyen toplantıların ilki, İstanbul, Kocaeli, Mersin, Adana, İzmir, Balıkesir, Uşak, Ankara, Konya, Samsun, Tokat, Kayseri, Hatay gibi 24 farklı ilden yaklaşık 100 kadar eczacının katılımıyla gerçekleştirildi. İlk kez bu yıl düzenlenen Ulusal Eczane Akademisi toplantıları daha önce Pfizer Eczane takımı tarafından bölgesel olarak düzenlenirken, toplantıların artık ulusal çapta ve daha geniş kapsamlı olarak düzenlenmesi hedefleniyor.

Pfizer Türkiye Ticari Portföy İş Birimi Direktörü Emre Kaan Pfizer Ulusal Eczane Akademisi hakkında şunları söyledi: “Pfizer olarak, eczacılarımızı her zaman, sağlık ürünlerimizin, ilaçlarımızın halkımıza sunulmasında ve hastaların ilaca erişiminin sağlanmasında en önemli paydaşlarımızdan biri olarak gördük. Eczacılarımızın mesleki yeterliliklerinin ve sundukları hizmetlerin kalitesinin artırılmasına Pfizer Ulusal Eczane Akademisi ile katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Katılan tüm eczacılarımızın zengin içerikli programımızdan keyif almaları dileğiyle, Pfizer Ulusal Eczane Akademisi’nin eczane yönetimi, meslek ve bireysel becerilerinin artırılmasına katkıda bulunacağını umuyor, günlük pratiklerinde edindikleri bilgilerin işlerine yaramasını diliyoruz.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Obez çocuklar bakanlık takibinde

Sağlık Bakanlığı, obezite riski taşıyan öğrencilerin tespit edilmesi için 67 ildeki ilkokullarda, boy ve kilo taraması yapacak. Sağlık Bakanlığı, çocuklarda obezitenin...

Kapat