Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

18 Ocak 2012, Çarşamba 16:17

Pfizer Türkiye’ye yeni Kurumsal İletişim Müdürü

Yasemin Ayginin, Kurumsal İlişkiler Divizyonu bünyesinde Kurumsal İletişim Müdürü olarak Aralık 2011 tarihi itibariyle çalışmaya başladı. Pfizer bu yeni görevlendirme ile sadece bir ilaç üreticisi olmanın ötesinde, daha sağlıklı bir yaşam için çalışan bir şirket olarak geliştirdiği projeleriyle daha fazla sayıda kişiye ulaşabilmeyi hedefliyor.

Pfizer Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Yasemin Ayginin yeni göreviyle ilgili şöyle konuşuyor:

“Kurumsal, global ve sektöründe öncü bir kurum olan Pfizer’de bundan sonra iyi bir ekiple birlikte başarılı projelere imza atacağım için mutluyum. Paydaşlar nezdinde kurumsal itibar yönetimi, kurumsal medya stratejisi geliştirme, hastalık bilinçlendirme kampanyaları, sosyal medya projeleri ve iç iletişim çalışmalarına kadar pek çok projeyi geliştireceğimiz ve sürdüreceğimiz için heyecan duyuyorum. Pfizer’in en önemli hedefi bireylerin sağlıklarını koruyarak, hastalıklarını tedavi ederek veya sağlığı daha iyi yöneterek ‘daha sağlıklı bir yaşam’ ve bu insanlardan oluşan ‘daha sağlıklı bir toplum’ yaratabilmek. Bu çalışmaların hem daha fazla sayıda kişinin hayatına dokunması hem de daha çok sayıda insana duyurulması için çalışacak olmaktan dolayı şanslı olduğumu düşünüyorum.”

Yasemin Ayginin hakkında

Nişantaşı Anadolu Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1994 yılında mezun olan Yasemin Ayginin, 1996 yılında Yale School of Management’ta MBA programını tamamladı. 1996-1999 yılları arasında Unilever’de Ürün Müdürü olarak kariyerine başlayan Ayginin, 1999 yılında Tetra Pak’a geçti ve Ekim 2001 tarihine kadar Pazarlama Kategori Müdürü olarak görev yaptı. Tetra Pak’ta Ekim 2001-Ekim 2007 tarihleri arasında Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapan Yasemin Ayginin, 2002-2004 yılları arasında mevcut görevlerine ek olarak geçici bir süre İK Müdürü görevlerini de üstlendi. Ayginin, Kasım 2007-Şubat 2009 tarihleri arasında Shell’de Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yaptıktan sonra, son olarak Aralık 2009-Ocak 2011 tarihleri arasında Tema Grup-LC Waikiki’de İletişim Direktörü olarak görev yaptı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
ABD’de her ay 16,9 milyon kişi mobil cihazlar aracılığı ile sağlık bilgisine ulaşıyor

comScore'un yayınladığı Kasım 2011 sonuçları mobil cihazlar aracılığı ile sağlık bilgisine ulaşan kişi sayısının, bir önceki yıla oranla, %125 artarak...

Kapat