Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

25 Eylül 2013, Çarşamba 14:33

Pfizer Türkiye’ye İK dalında İnovasyon Ödülü!

Pfizer Türkiye, sanal iş yönetimi oyunu Captain Pharma ile Pfizer global tarafından her çeyrekte fark yaratan yenilikçi projelere verilen İnovasyon Ödülü’nü kazandı.

Pfizer’in 2013 ikinci çeyrekte tüm dünyadan yalnızca 6 ekibe verilen Innovation Award’da ödüle layık görülen tek insan kaynakları projesi Captain Pharma oldu. Pfizer Türkiye İK ekibi böylece Pfizer’in yenilikçi ilaçlar keşfetmekteki başarısını İK uygulamaları ve yenilikçi İK projelerinde de göstererek önemli bir başarıya imza attı.

Türkiye ilaç sektörünün ilk ve tek sanal iş yönetimi yarışması Captain Pharma duyurusunu Nisan 2013’te yapan Pfizer Türkiye, yarışmayla kariyer planlama sürecindeki üniversite öğrencileri, yeni mezunlar ve genç profesyonellere destek olmak ve gençler arasında bilinirliğini artırmayı hedefledi.

Sektörde ilk ve tek örnek

Öğrencilere geleceklerini ilaç sektöründe şekillendirirken yol gösteren tek platform olan http://www.gelecek-var.com ile sektörüne öncülük eden Pfizer Türkiye, “Pfizer’de Gelecek Var” marka çatısı altında gerçekleştirilen Captain Pharma ile her yıl, iş dünyasına iyi bir başlangıç yapmak, pazarlama, satış, üretim gibi süreçleri öğrenmek isteyen üniversite öğrencilerine eşsiz bir fırsat sunuyor.

Öğrenci anketleri yarışmanın başarısının göstergesi

Yarışmanın sonucunda elde edilen istatistikler de yarışmanın başarısını bir kez daha kanıtladı. İlaç sektörüne ilgi duyan ve sektörün dinamikleri hakkında bilgi sahibi olan nitelikli gençlerin Pfizer’e yönelmesini sağlayan “Captain Pharma” gençler arasında Pfizer’in bilinirliğini artırdı. Yeni mezunlara yönelik Management Trainee programının hedeflediği 1400 öğrenciyle yapılan ankete göre, öğrencilerin ilgilendikleri sektörler sıralamasında ilaç sektörü projenin lansmanından sonra 19. sıradan 9. sıraya yükseldi. Aynı anketin sonuçları, Pfizer işveren markası “Pfizer’de Gelecek Var”ı yenileyerek Mart 2013’te yepyeni bir konsept ve tasarımla www.Gelecek-Var.com adresinde kullanıma açtıktan sonra, aynı grup üzerinde Pfizer bilinirliği ve pozitif algısının yüzde 57’den yüzde 68’e yükseldiğini ortaya koydu. Öğrenciler yorumlarında Pfizer’in Türkiye ilaç sektöründe lider ve örnek bir şirket olduğunu ifade ettiler.

Pfizer Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya İnsan Kaynakları Direktörü Bahar Özen Şansal gençlerin doktor ve eczacı olmadan da ilaç sektörünün bir parçası olabileceklerini, finanstan pazarlamaya üretimden satışa birçok departmanda kariyerlerine ilk adımı atabileceklerini söyleyerek: “‘Pfizer’de Gelecek Var!’ ile kariyer yolculuğuna ilaç sektörünün 1 numaralı global şirketinde başlamak isteyen ve #bendegelecekvar diyen tüm gençleri, Türkiye’nin ilk e-kariyer etkinliği www.Gelecek-Var.com platformunda görmek istiyoruz. Öğrenciler burada takımlarını kurup Captain Pharma’da yarışmanın yanı sıra ilaç sektörünü, Pfizer’deki departmanları, çalışanları tanıyabilir, iş başvurusu yapabilir, online eğitimlerden faydalanabilirler. Ülkenin tüm üniversitelerinden gençler takımlarını kurarak, analitik düşünme, çoğul odaklılık, vizyon/strateji belirleme, karar alma ve takım çalışması gibi yetkinliklerini Captain Pharma oyunu ile test edebilirler. Yarışmamızın başarının dünya çapındaki Pfizer’ler arasında takdir görmesi sayesinde, Pfizer Türkiye İK ekibinin farkını bir kez daha göstermiş olduk” dedi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
İlaç desteği veren eczaneye 450 TL ‘Gezi’ cezası kesilecek

Sağlık Bakanlığı talimat verdi, müfettişler Gezi olayları sırasında kurulan çadır revirlerde ele geçirilen yaklaşık 8 bin ilacın akıbetini araştırmaya koyuldu....

Kapat