Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

11 Temmuz 2011, Pazartesi 20:35

Pfizer Türkiye, başarılı yöneticilerini global pozisyonlara transfer etmeye devam ediyor

Dr. Bülent Tayşi, Türkiye’nin de dahil olduğu Avrupa Gelişen Pazarlar Bölgesi Aşılardan Sorumlu Medikal Direktörü olarak görev yapmaya başladı. Avrupa Gelişen Pazarlar Bölgesindeki 30’dan fazla ülkede aşı işinin medikal yönetiminden sorumlu olan Tayşi, aynı zamanda medikal alanda Pfizer’in bölgesel bir pozisyonuna getirilen ilk Türk yönetici oldu.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimi aldıktan sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıbbi Mikrobiyoloji alanında uzmanlığını tamamlayan Dr. Bülent Tayşi, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (Centers for Disease Control and Prevention; CDC), Quintiles Transnational, Roche, Wyeth ve Pfizer gibi pek çok uluslararası kurumda çeşitli görevlerde bulundu. 2009 Aralık ayında Pfizer Türkiye’ye katılan Tayşi, burada yine aşı alanında çalışıyordu. 2010 yılından beri Avrupa Gelişen Pazarlar Aşı ekibinde yer alan Tayşi, konjuge pnömokok aşısının Türkiye ulusal aşı programına dahil edilmesi sürecinde aktif rol oynadı.

Dr. Bülent Tayşi, atamayla ilgili şöyle dedi:

“Pfizer bünyesinde Avrupa Gelişen Pazarlar Bölgesi Aşı Takımı olarak görev yapıyoruz ve 30’u aşkın ülkeden sorumluyuz. Bölge çapında medikal stratejilerin oluşturulması ve uygulanması yanında tecrübe paylaşımı sağlamak öncelikli sorumluluğum. Bölge ülkelerinde aşılarla ilgili bilgi ve tecrübe düzeyinin ülkemizdekine benzer düzeye getirilmesi en öncelikli amaçlarımız arasında yer alıyor. Türkiye’de aşı konusunda edindiğimiz ciddi bilgi birikimini ve deneyimini aktarmama olanak sağlayacak bu görevi üstlenmekten büyük mutluluk duyuyorum.”

Halen global pozisyonlarda Pfizer Türkiye’nin yetiştirdiği 30’un üzerinde yönetici bulunuyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
2023’te 180 bin hemşireye daha ihtiyaç olacak

Sağlık Bakanlığı Eski Müsteşar Yardımcısı ve İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın, sağlık sektöründe en fazla personel açığının...

Kapat