Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

25 Eylül 2012, Salı 17:32

Pfizer Toplum Takımı’ndan Çanakkale’de eğitime katkı

“Mutlu Kelebek Kampanyası” ile şimdiye kadar 4 bin 500 öğrenciye okul çantası ve kırtasiye desteği veren Pfizer Türkiye Toplum Takımı, eğitime destek duraklarına bir yenisini daha ekledi. Pfizer Türkiye çalışanlarının gönüllü katılımlarıyla içleri kırtasiye malzemeleriyle doldurulup hazırlanan 500 çanta, Çanakkale’de ihtiyaç belirlenen 23 okulda birinci ve ikinci sınıf öğrencileriyle buluştu. “Kelebek çantalar” 24 Eylül Pazartesi günü okula yeni başlayan birinci ve ikinci sınıf öğrencisi miniklere Pfizer Toplum Takımı üyesi merkez ve saha çalışanları tarafından dağıtıldı.

Yetiştirme yurdu ve huzurevi ziyaretlerinden bilgisayar ve tekerlekli sandalye bağışlarına, kan verme aktivitelerinden kullanılmış eşya toplama kampanyalarına kadar gibi birçok sosyal proje gerçekleştiren Pfizer Toplum Takımı, böylece “Mutlu Kelebek Kampanyası” dâhilinde ulaştığı çocukların sayısını 5 bine çıkardı.

Pfizer Toplum Takımı'ndan Çanakkale'de eğitime katkı

Daha sağlıklı bir yaşam için çalışma vizyonu çerçevesinde Pfizer, ülkemizde sağlık ve eğitim alanındaki sosyal sorumluluk projelerine odaklanıyor. Pfizer Türkiye son 10 yılda sağlık ve eğitim alanında 8 milyon TL’nin üzerinde nakdi katkı ve ilaç desteği sağladı ve 80 binden fazla kişinin hayatına dokundu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
“RAndevu Projesi” romatoid artrit hastalarını ve doktorları bir araya getiriyor

Pfizer sponsorluğunda gerçekleşen RAndevu projesi kapsamında, hasta ve hekimlerin birlikte katıldıkları atölye çalışması düzenleniyor.

Kapat