Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

21 Ekim 2011, Cuma 13:18

Pfizer Onkoloji, Uluslararası “2. Onkoloji Forumu”nu bu yıl Türkiye’de düzenliyor

Bu yıl 22-23 Ekim 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek 2. Uluslararası Pfizer Onkoloji Forumu’nda onkoloji alanında dünyadan ve ülkemizden kanser konusunda önde gelen uzman hekimler, farklı kanser türlerindeki son gelişmeleri ve yeni tedavileri tartışacak.

Açılışı ev sahibi şehirden Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof Dr. Erdem Göker ve Pfizer Türkiye Genel Müdürü Melih Memecan tarafından yapılacak olan Onkoloji Forumu’nda ele alınacak konular arasında, kanser tedavisindeki yenilikler, olgu tartışmaları, ender görülen kanserler, sağlık çalışanlarının kanser hastaları ile iletişimi gibi çok farklı konular bulunuyor. Programın kapanışında ise Pfizer Gelişen Pazarlar Uzmanlık ve Onkoloji Direktörü Peter Sajben, Pfizer’in onkoloji alanına bakışı, kanser alanında yürüttüğü bilimsel araştırmalar ve geliştirmekte olduğu yenilikçi tedaviler hakkında detaylı bilgiler paylaşacak.

Onkoloji, Pfizer’in araştırma-geliştirme açısından özellikle odaklandığı ve pek çok bilimsel çalışma yürüttüğü terapötik alanların en önemlilerinden biri arasında yer alıyor. Pfizer, tüm Ar-Ge yatırımlarının yüzde 20’sini onkoloji alanına ayırıyor. Pfizer, halen onkoloji alanında küçük moleküller ve biyolojik tedaviler dahil 100’den fazla klinik çalışmada ilaç geliştiriyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sandoz yeni ürünü Santra ile onkolojide gücünü artırmaya devam ediyor

Eşdeğer ilaç pazarının öncü şirketi Sandoz, yeni ürünü Santra'yı (anastrozol) doktor ve eczacıların kullanımına sundu.

Kapat