Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

9 Temmuz 2014, Çarşamba 11:49

Parexel International, Atlas Medical Services’ı satın aldı

Küresel bir klinik araştırma organizasyonu olan Parexel International Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da klinik araştırma hizmetleri sağlayıcısı ATLAS Medical Services’e (“ATLAS”) ait dolaşımdaki tüm hisse senetlerini aldığını duyurdu.

ATLAS, 2005 yılında kuruldu. En büyük 10 biyofarmasötik şirket de dâhil 28’den fazla biyofarmasötik hizmetler şirketi ile çalışmaktadır. 35 çalışana sahip olan firmanın İstanbul’daki merkez ofisinin yanı sıra Ankara ve İzmir’de de ofisi bulunmaktadır. Firma, PAREXEL’in Klinik Araştırma Hizmetleri işiyle bütünleştirilecektir. ATLAS, bu satıştan önce özel mülkiyete ait bir firmaydı.  ATLAS’ın 2013 Takvim Yılına ait geliri yaklaşık olarak 4 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Satın alım, mevcut nakit ile finanse edilmiş ve satın alımın, hisse başına PAREXEL’in 2015 Mali Yılı geliri ve kazançları üzerinde kayda değer bir etkisi olmamıştır.

PAREXEL Başkanı ve CEO’su Josef von Rickenbach şu açıklamayı yaptı: “ATLAS’ın satın alımı, PAREXEL’in Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki varlığını güçlendirmektedir. Bu pazarlar, pazar erişimi ve klinik denemeler amacıyla geniş hasta yelpazesi arayan müşterilerimiz için gittikçe artan bir önem ifade etmektedir. Buna ek olarak, ATLAS, PAREXEL için yıllar boyunca güvenilir bir iş ortağı olmuştur ve gerek altyapıları gerekse personelleri, süreçlerimiz ve operasyonlarımızla hâlihazırda uyumlu bir pozisyonda bulunmaktadır. ATLAS’ı, PAREXEL’in operasyonlarına tamamen bütünleştirerek müşterilerimizin, sadece Türkiye’de değil, aynı zamanda Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da ve dünyanın geri kalanın da hastalarına önemli tedavileri daha hızlı bir şekilde ulaştırma hedeflerine yardımcı olma yeteneğimizi artıracağız.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Otizm için genetik test umudu

Nedeni bilinmeyen nörolojik bir gelişim bozukluğu olan otizmle bağlantılı bir gen bulunması tıp dünyasında umut yarattı. Gen sayesinde otizmle ilgili...

Kapat