Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

5 Temmuz 2011, Salı 14:51

Özel Universal Malatya Hastanesi açılıyor

Türkiye’nin en büyük hastane gruplarından biri olan Universal Hastaneler Grubu’nun 84 yatak kapasiteli Özel Universal Malatya Hastanesi 6 Temmuz Çarşamba günü hizmete açılıyor. Toplam 15.000 m2 kapalı alanda hizmet veren hastanede uluslararası standartlarda 4 ameliyathanenin yanı sıra Yeni Doğan, Dahili ve Cerrahi Yoğun Bakım Üniteleri için 22 yatak bulunuyor. Bölgede özel sektörde Yeni Doğan Yoğun Bakım hizmeti veren tek hastane olan Özel Universal Malatya Hastanesi, invazif monitörizasyon ve yaşam destek üniteleri ile Malatya ve çevre yerleşimlerine hizmet sunacak. Hastanede ayrıca içerisinde Bilgisayarlı Tomografi ve MR cihazlarının da bulunduğu son derece gelişmiş bir Radyoloji Ünitesi ve Biyokimya Laboratuvarı hizmet verecek.

Özel Universal Malatya Hastanesi - Tomografi & MR

Özel Universal Malatya Hastanesi’nin Hastane Direktörlüğünü Dr. Hasan Tuncer, Başhekimliğini ise Dr. Derya Ünver yürütecek.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Tuncer, 2002-2011 yılları arasında Malatya Sağlık İl Müdür Yardımcısı olarak görev alarak, Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında Malatya SSK Bölge Hastanesi’nin Sağlık Bakanlığı Hastanesi ile birleşme süreci ile merkezi hastane baştabipliklerinin birleşme sürecini ve yataklı tedavi kurumlarının iyileştirme çalışmalarını aktif olarak yürütmüştü.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunu olan Dr. Ünver ise, Universal Hastaneler Grubunun eski doktorlarından biri olarak 13 yıldır dâhiliye uzmanlığı görevini yürütüyordu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Yeni meta-analizi vareniklin’in kardiyovasküler riskleri yüzde 72 oranında artırdığını gösteriyor

CMAJ'de yayınlanan çalışmada araştırmacılar ciddi kardiyovasküler riskler ile ilişkilendirilen sigara bırakma tedavisi vareniklin'in güvenilirliğini sorguluyorlar.

Kapat