Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

7 Ekim 2011, Cuma 17:48

Ortodontistler İzmir’de buluşuyor

Türk Ortodonti Derneği tarafından 12’ncisi düzenlenecek “Türk Ortodonti Derneği Uluslararası Sempozyumu” 17–20 Ekim 2011 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleşecek. İzmir Swissotel Grand Efes’te gerçekleşecek ve ülkemizin ortodontistlerini İzmir’de buluşturacak sempozyumu 400’ün üzerinde katılımcını izlemesi bekleniyor.

Dünyanın yakından takip ettiği ortodonti uzmanlarını da konuşmacı olarak İzmir’de ağırlayacak Türk Ortodonti Derneği Sempozyumu’nun açılışı 18 Ekim 2011, Salı günü dernek başkanı Prof. Dr. Nazan Küçükkeleş tarafından yapılacak.

Sempozyuma konuşmacı olarak katılacak olan Prof. Dr. Andrea Bazzucchi, Prof. Dr. Vittorio Cacciafesta, Prof. Dr. Bjorn Ludwig, Prof. Dr. Evangelista Giovanni Mancini, Prof. Dr. Giuseppe Scuzzo ve Prof. Dr. Stefano Velo gibi dünyanın tanınmış ortodonti uzmanları, ortodontik tedavi uygulamalarına ilişkin son gelişmeleri anlatacak. Ayrıca Türk Ortodonti Sempozyumu’nda Prof. Dr. Tülin Arun da ortodonti ile ilgili Türkiye’deki uygulamalar hakkında bilgi verecek.

Sempozyum komitesi tarafından yapılan basın duyurusunda ayrıca, 17 Ekim’de, Sempozyumdan hemen önce, Dr. Bjorn Ludwig’in “İskeletsel Ankrajda Son Yenilikler – Mini Vidalar 2011” ve 20 Ekim’de, Sempozyum sonunda, Dr. Giuseppe Scuzzo’nun “Lingual Straigt-Wire Teknik” konularında kurs verecekleri belirtildi.

Sempozyum hakkında detaylı bilgiye todsempozyum2011.org adlı internet resmi sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
PERYÖN’den Pfizer’e “İnsan Yönetimi” alanında ödül

Pfizer, PERYÖN (Türkiye Personel Yönetimi Derneği) tarafından bu yıl dördüncü kez verilen "İnsan Yönetimi Ödülleri"nde "İşe Alım" kategorisinde en başarılı...

Kapat