Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

3 Haziran 2009, Çarşamba 14:56

“Oku, Düşün, Paylaş” fark yaratıyor

Boehringer Ingelheim Türkiye ve YGA-Hayal Ortakları Derneği işbirliği ile Ankara Mamak Abdinpaşa İlköğretim Okulu’nda kurulan yaratıcı kütüphanede çalışanların gönüllü katılımıyla gerçekleştirilen “Oku, Düşün Paylaş” projesinde yer alan çocuklar Boehringer Ingelheim gönüllüleri ile buluştu.
 
“Oku, Düşün Paylaş” projesi ile çocuklar bilimsel kitaplardan Türk ve Dünya edebiyatı klasiklerine kadar birçok kitap okuyor, Boehringer Ingelheim gönüllü çalışanların moderatörlüğünde düşüncelerini paylaşıyorlar. Çocuklara özgür düşünmeyi ve düşündüklerini ifade edebilmeyi kazandırmayı amaçlayan projeye katılan çocuklar sertifikalarını Boehringer Ingelheim gönüllülerinden aldılar.
 
Bursa’dan sonra Ankara’da gerçekleştirilen buluşmada, projeye destek vermekten mutluluk duyduğunu belirten Boehringer Ingelheim Genel Müdürü Roland Stehlin, “Gelecek nesillerin bilinçlendirilmesini en önemli sorumluluğumuz olarak görüyoruz; umarım bu proje ile küçükte olsa bir fark yaratmayı başarabilmişizdir” dedi.
 
Boehringer Ingelheim Ankara Bölge Müdürleri Sibel Akalın ve Serkan Türkkan ise “Bu projeyle çocuklar büyük gelişmeler gösteriyor; projeyle okuma alışkanlığı kazanan, özgüvenleri gelişen çocuklar kendilerini toplum içinde ifade etmeyi, diğer arkadaşlarını dinlemeyi, fikirlerine saygı duymayı ve kararlı olmayı öğreniyorlar” diye konuştu.
 
Boehringer Ingelheim çalışanları projeye katılan çocuklar ile gerçekleştirilen buluşmada sertifikalarını alan çocuklara farklı kitaplardan oluşan bir set de hediye ettiler.
 
“Oku, Düşün, Paylaş” projesi, Bursa, Ümraniye ve Silivri Beyciler Köyü’nde ilköğretim okullarında da devam ediyor.

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Diyabetik Paul Farrelly’nin büyük başarısı

Bayer Diyabet Hayal Fonu 2008 yarışmasının birincisi olan 52 yaşındaki diyabet hastası Paul Farrelly, İngiltere Portsmouth'tan İstanbul'a uzanan 3200 km'lik...

Kapat