Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

4 Ekim 2012, Perşembe 20:04

Novo Nordisk, bilim adamı istihdamı konusunda tüm dünyada 4. sıraya yükseldi

Novo Nordisk, Amerika’da her yıl yapılan anket çalışmasının sonuçlarına göre “2012 En İyi 20 Bilim Adamı İstihdamı” (Science 2012 Top Employer) listesinde, geçen sene dokuzuncu olan konumundan dördüncü sıraya yükseldi. Firmanın sosyal sorumluluk, çalışanlara saygı ve çalışan sadakati konularındaki başarısı bu etkileyici küresel derecenin başlıca etmenleri olarak gösteriliyor.

Novo Nordisk’in AR-GE profesyonelleri, proteinlerin mühendisliği, formülasyonu ve uygulanması konularının yanı sıra diyabet, hemofili ve romatoid artrit gibi kronik hastalıklarla yaşayan kişilere güvenli, etkili ve kullanışlı tedavi seçeneklerine dönüştürme konularında birinci sınıf uzmanlardan oluşuyor. Danimarka, ABD, Çin ve Hindistan’da bulunan Novo Nordisk AR-GE’de dört binin üzerinde personel çalışıyor.

Novo Nordisk tarafından yayımlanan duyuruda, firmanın Bilimsel İşler Başkanı ve İdari Kurul Başkan Yardımcısı Mads Krogsgaard Thomsen;

“Dünyanın önde gelen ve kabul gören bilim adamı istihdamı sıralamasında ilk beşe yükseldiğimiz için gurur duyuyoruz. Dünya çapındaki donanımlı araştırmacılarımız, şirketin güçlü inovasyon özelliğinin temelini oluşturuyor. Araştırmacılarımızın, saygı duyulduklarını hissettikleri ve sürdürülebilir bir ortamda çalışmaktan gurur duyduklarını görmek çok güzel.”

diyor.

Novo Nordisk, bilim adamı istihdamı konusunda tüm dünyada 4. sıraya yükseldi

Novo Nordisk Diyabet Biyolojisi Bilimsel İşler Direktörü Erica Nishimura ise;

“Novo Nordisk’e yönelik bu pozitif değerlendirme, firmada son 21 yıldır görevli diyabet araştırmacısı olarak kendi kişisel deneyimimi tamamen yansıtıyor. Gerek firma içinde gerekse dışında farklı ekiplerle yürüttüğümüz işbirliğine dayalı çalışmalarımız ve yeni fikirleri araştırmaya açık oluşumuz beni motive ediyor. Diyabetli kişiler için daha iyi tedavi çözümleri bulmak için her gün çalışan yüksek vasıflı bir ekibin parçası olmak bana güven veriyor.”

ifadelerini kullanıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
İzmirli romatoid artrit hastaları ve doktorlar RA’da sanatla buluştu

Pfizer sponsorluğunda gerçekleştirilen "Randevu: RA'da Sanatla Buluşma" adlı sosyal sorumluluk projesinin son durağı İzmir'di.

Kapat