Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Novartis Tüketici Sağlığı Türkiye ve İsrail'e yeni Başkan 4 Aralık 2013, Çarşamba 13:54

Novartis’ten ilaç sektöründe bir ilk

Novartis Türkiye, yeni bir mobil uygulamaya imza attı. “Artırılmış Gerçeklik” (Augmented Reality) teknolojisi olan ARena, yenilikçi bir iletişim kanalı olarak tasarlandı. Novartis ile ilgili güncel bilgilerin kullanıcılara görsel açıdan zengin bir içerikle sunulduğu ARena,kurumsal tanıtım materyallerini de içermesi açısından ilaç sektöründe bir ilk olma özelliği taşıyor.

Novartis Türkiye, yenilikçi bir iletişim kanalı olan “ARena” uygulamasını tasarladı. Bir “Artırılmış Gerçeklik” (Augmented Reality) teknolojisi olan “ARena”, şirketin faaliyet alanları, Ar-Ge çalışmalarıyla ilgili verileri, hekimlere yönelik hasta bilgilendirme filmleri, tedavi ile ilgili bilgilendirme videoları ve sağlık mesleği mensuplarına yönelik önemli bilgileri görsel açıdan zengin bir içerikle sunuyor.Kurumsal tanıtım materyallerinde de kullanılan, gerçek ve dijital platformların birleştiği ARena ile kullanıcılar, içerikleri dijital olarak deneyimleme şansına sahip oluyor. ARena bu özelliği ile Türkiye ilaç sektöründe ilk olma özelliği taşıyor.

App Store ve Google Play’dan indirilebilen bu mobil uygulama IOS ve Android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletlerde kullanılabiliyor.

Yenilikçi bakış açısıyla en yeni ve en iyi sağlık çözümlerini hastaların hizmetine sunmayı amaçlayan Novartis, iletişim çalışmalarında hayatı kolaylaştıran teknolojileri kullanarak toplumu sağlık alanında bilinçlendirmeyi hedefliyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Aile hekimleri iş bıraktı

Aile hekimleri, acil servislerde nöbet tutmayı öngören torba yasaya tepki için iş bıraktı. Zeytinburnu'nda toplana doktorlar, İstanbul İl Halk Sağlığı...

Kapat