Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Türkiye'nin en beğenilen ilaç şirketi: Novartis 30 Ekim 2013, Çarşamba 11:07

Novartis Türkiye hayvan sağlığı bölümüne yeni atama

Novartis Türkiye Hayvan Sağlığı Bölümü Ülke Müdürlüğü görevine1 Ekim 2013 tarihi itibariyle, sağlık sektöründe önemli bir deneyime sahip olan Ali İzzet Bilgin atandı.

İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nde, yüksek lisans eğitimini ise Boğaziçi Üniversitesi İşletme alanında yapan Ali İzzet Bilgin,  yaklaşık 10 yıl yatçılık sektöründe çalıştı.  1994 yılında Ciba Geigy Bitki Koruma Bölümü’nde Pazarlama Hizmetleri Müdürlüğü görevini üstlendi.

Novartis şirketinin oluşumuyla birlikte aynı bölümde Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev aldı.  2000 yılında Bitki Koruma Bölümü’nün Novartis bünyesinden ayrılması ve yeni kurulan Syngenta içinde yer alması aşamasında bu firmaya Pazarlama Müdürü olarak atandı.  2002 yılında Hayvan Sağlığı Bölümü Satış ve Pazarlama Müdürü olarak Novartis’e geri döndü. Eylül 2013’e kadar bu görevi yürüten  Ali İzzet Bilgin, 1 Ekim 2013 tarihi itibarıyla Novartis Türkiye Hayvan Sağlığı Bölümü Ülke Müdürü olarak atandı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Alzheimer’da 11 yeni gen bulundu

Alzheimer hastalığına yakalanma riskini artıran 11 yeni gen bulundu. Alzheimer konusunda bugüne kadar yapılan en kapsamlı uluslararası araştırmada bilimadamları, hastalığın daha...

Kapat