Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Novartis Tüketici Sağlığı Türkiye ve İsrail'e yeni Başkan 24 Ocak 2013, Perşembe 14:18

Novartis Tüketici Sağlığı Türkiye ve İsrail’e yeni Başkan

İlaç sektöründe uzun yıllardır görev yapan Nükhet Göfer, Novartis Tüketici Sağlığı Türkiye ve İsrail Başkanlığı görevine atandı.

Lise eğitimini Notre Dame de Sion ve lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamlayan Göfer, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü’nde yüksek lisans yaptı. İlaç sektöründe satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında farklı pozisyonlarda ve farklı ülkelerde uzun yıllar çalıştı. Sandoz ve Ciba Geigy‘de ürün yöneticiliği pozisyonlarında çalıştıktan sonra 1990 yılında, Ciba Vision Türkiye’de iş geliştirme müdürlüğüne atandı. 1995 yılında Ciba OTC Bölüm Başkanlığı’na getirildikten sonra; 1997 yılında Novartis Tüketici Sağlığı Divizyonu’nun Türkiye Genel Müdürü olarak 2002 yılına kadar görev yaptı. 2002-2004 yılları arasında Novartis Tüketici Sağlığı Türkiye, Romanya ve Bulgaristan’dan Sorumlu Genel Müdür, 2004-2006 yılları arasında ise Novartis Tüketici Sağlığı Yakındoğu, İsrail ve Güney Doğu Avrupa’dan Sorumlu Bölge Müdürü olarak İsviçre Nyon’da görev yaptı.

Novartis Tüketici Sağlığı Türkiye ve İsrail Başkanı Nükhet Göfer

Göfer, 2006 yılında Polonya’ya atandı ve Novartis Tüketici Sağlığı Orta Avrupa Bölge Müdürlüğü görevine başladı. Ardından 2008-2012 yılları arasında AstraZeneca Türkiye’de satış ve pazarlama direktörlüğü yapan Nükhet Göfer, dört yıllık bir aradan sonra yirmi yılı aşkın bir süre çalıştığı Novartis Türkiye’ye, Novartis Tüketici Sağlığı Genel Müdürü olarak geri döndü. Göfer, Ocak 2013 tarihi itibariyle ise Novartis Tüketici Sağlığı Türkiye ve İsrail Başkanlığı olan yeni görevine atandı.

* Haberin girişinde kullanılan Novartis’in İsviçre’deki Genel Merkezi’nin fotoğrafı firmanın resmi internet sitesinden alınmıştır.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
GSK Türkiye'ye yeni İnsan Kaynakları Direktörü
GSK Türkiye’ye yeni İnsan Kaynakları Direktörü

GSK Türkiye İK Direktörlüğü görevine Ebru Ekmen getirildi. Bugüne dek farklı sektörlerde görev yapan Ekmen, uzun yıllar AstraZeneca'da görev aldıktan...

Kapat