Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Novartis Tüketici Sağlığı Türkiye ve İsrail'e yeni Başkan 23 Eylül 2013, Pazartesi 14:39

Novartis Stratejik Planlama ve MSO Direktörlüğü’ne yeni atama

Novartis Stratejik Planlama ve MSO (Pazarlama ve Satış Operasyonları) Direktörlüğü görevine uzun yıllardır sektörde farklı görevlerde bulunan Burcu İnci Üstertuna atandı.

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olan Burcu İnci Üstertuna, Endüstri Mühendisliği yüksek lisansını yine Boğaziçi Üniversitesi’nde, MBA eğitimini New York Eyalet Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’nde tamamladı. İş hayatına 1997 yılında Ak Enerji Elektrik Üretimi firmasında Finans ve Bütçeleme Uzmanı olarak başlayan Üstertuna, burada 3 yıl görev yaptıktan sonra Arges Enerji Sistemleri’ne Bütçe ve Planlama Koordinatörü olarak geçiş yaptı. 7 yıllık bir enerji sektörü deneyiminin sonra 2004 yılında Novartis Türkiye İş Planlama Departmanı’nda göreve başladı. Ardından, aralarında İş Planlama Müdürlüğü ve Stratejik Planlama Müdürlüğü de olan çeşitli görevler aldıktan sonra 2012 yılında Novartis Türkiye Pazara Erişim Müdürü olarak görev yapmaya başladı. 16 Eylül 2013 tarihi itibariyle Novartis Stratejik Planlama ve MSO Direktörlüğü görevine atanan Üstertuna, evli ve 2 çocuk sahibidir.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Eczacılara hizmet bedeli geliyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türk Eczacıları Birliği (TEB) bir süredir yapılan görüşmelerin ardından anlaştı. Varılan anlaşmanın ardından eczacılara 75 kuruş hizmet bedeli geliyor. Türk...

Kapat