Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Türkiye'nin en beğenilen ilaç şirketi: Novartis 16 Aralık 2013, Pazartesi 13:38

Novartis, ilaç sektörünün en beğenilen şirketi seçildi

 “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasının 2013 sonuçları yayınlandı. Araştırmada Novartis, bu yıl da ilaç sektörünün en beğenilen şirketi seçildi.

Capital Dergisi’nin GFK Türkiye ile 14 yıldır gerçekleştirdiği ve alanında lider firmaların değerlendirildiği“ Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasının 2013 sonuçları yayınlandı. Türk iş dünyasının gündemini belirleyen araştırmanın bu yılki sonuçlarında geçen yıl olduğu gibi Novartis ilaç sektörünün en beğenilen şirketi seçildi.

Şirketlerin bilgi ve teknoloji yatırımları, finansal sağlamlığı, iletişim ve pazarlama yönetimi, uluslarası pazarlara entegrasyonu ve pazarlama-satış stratejileri gibi kriterleri göz önüne alınarak değerlendirildiği araştırma, iş dünyasını temsilen 500’ün üzerinde şirketten yaklaşık 1500 yöneticinin online olarak yanıtladığı anket sonuçlarına göre belirlendi. Araştırma sonucunda Türkiye’nin en beğenilen ilk 20 firması ile ilaç, kimya, finans, dayanıklı tüketim, gıda, bilişim, teknoloji gibi 42 sektörün en beğenilen ilk 3 firması belirlendi.

Türkiye’de yaklaşık 2200 çalışanı ile 1955 yılından bu yana üretim, pazarlama ve ilaç Ar-Ge’si faaliyetlerini yürüten Novartis, yaşam kalitesini artırmayı ve süresini uzatmayı hedefleyen çalışmalarını sürdürüyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
“Penilisin G Benzatin” etken maddeli ilacı Sağlık Bakanlığı dağıtacak

Bir süredir piyasada bulunmayan "Deposilin" hastanelerden temin edilebilecek. Bakanlığın yeni ruhsat verdiği yerli firmanın aynı ilacı 1 Ocak 2014'ten itibaren...

Kapat