Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

12 Mayıs 2009, Salı 14:23

Novartis Gönüllüleri yaşlıları kucakladı

Sağlık alanında dünya liderlerinden biri olan  Novartis, her yıl bahar aylarında, faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde bir iş gününü toplumsal sorumluluğa ayırıyor. 1996 yılından beri kutlanan Novartis Gönüllüler Günü kapsamında, bu yıl 250 kadar Novartis çalışanı, Novartis Türkiye Başkanı Güldem Berkman’ın da katılımıyla huzurevlerinde bakım altında olan yaşlılar ile yakından ilgilendikleri bir gün geçirdi. Novartis Gönüllüleri, İstanbul Darülaceze, Antalya Fethi Bayçin Huzurevi, Ankara Seyranbağları Huzurevi ve İzmir Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni de ziyaret ederek yaklaşık 600 kişiye ulaştılar.
 
7 Mayıs perşembe günü dört ilde eş zamanlı olarak düzenlenen aktivitelerde çeşitli ikramların yanı sıra müzik dinletisi sunuldu ve yaşlılarla sohbet edildi. Belli ihtiyaç maddelerinin de sağlandığı Gönüllüler Günü’nde Novartis çalışanları, temel hizmetlerde personele yardımcı oldular.
 
Geçen yıl da GEA ile ortak düzenlenen “Yalnız Oyuncaklara Yeni Arkadaşlar” Projesi kapsamında Van’da bulunan ilköğretim öğrencilerine topladıkları oyuncakları ileten Novartis Gönüllüleri, proje kapsamında her yıl başta yaşlılar ve çocuklara yönelik olmak üzere toplumun ihtiyaç duyduğu alanlarda çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyorlar.
 
Novartis Gönüllüleri hakkında bilgi veren Güldem Berkman, bu özel günün, Novartis’in toplumsal sorumluluğunu yerine getirmeye verdiği önemin bir göstergesi olduğunu belirterek, her yıl gerçekleştirdikleri bu aktivitenin şirket çalışanlarından büyük ilgi görmesinin mutluluk verici olduğunu ifade etti. Berkman, her yıl toplumun ihtiyaç duyduğu farklı alanlarda yeni projeler gerçekleştireceklerini de sözlerine ekledi.

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Doktorları buluşturan yepyeni bir platform

Sinaps İletişim Hizmetleri tarafından projelendirilerek bu ay başında hizmete sunulan doktordoktora.org, farklı branşlardan doktorlar arasındaki mesleki iletişimi artırmada önemli bir...

Kapat