Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

29 Mayıs 2012, Salı 19:56

Novartis Alzheimer hastalığını anlattı

Novartis desteğiyle Türkiye’ye gelen Alzheimer hastalığı alanında uzman, dünyaca ünlü fikir liderleri Prof. Dr. George Grossberg ve Prof. Dr. Gustavo Alva Anadolu’nun dört bir yanında toplantılar gerçekleştirdi.

17 Nisan-8 Mayıs tarihleri arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Gaziantep, Kocaeli, Bursa, Antalya, Samsun ve Eskişehir olmak üzere 10 ilde gerçekleştirilen toplantılarda Türk hekimlerle bir araya gelen Prof. Dr. Grossberg ve Prof. Dr. Alva, Alzheimer hastalığının tanı ve tedavisi konusundaki deneyimlerini ve hastalıkla ilgili son gelişmeleri aktardılar.

Novartis Alzheimer hastalığını anlattı

Toplamda 18 ünite ve şehir toplantısı gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında yaklaşık 430 nöroloji, psikiyatri ve geriatri uzmanına ulaşıldı. Alzheimer konusunda güncel bilgi ve gelişmelerin aktarıldığı toplantılarla Alzheimer hastalığından etkilenen on binlerce ailenin dolaylı olarak bilgilendirilmesi ve böylelikle hasta ve hasta yakınlarının yaşam kalitesinin artırılması amaçlandı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Yeryüzü Doktorları Yemen’de cerrahi kongresi düzenliyor

Dernek üyeleri, 30-31 Mayıs 2012 tarihleri arasında Yemenli meslektaşları ile buluşarak I. Türk-Yemen Cerrahi Kongresi gerçekleştirilecek.

Kapat