Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

18 Temmuz 2013, Perşembe 10:51

Nobel İlaç Turkcell ile mobilize oldu

1.700 hattını Turkcell’e taşıyan Nobel İlaç, aynı zamanda Mobil İmza teknolojisini insan kaynakları sistemine entegre etti. Saha çalışanlarının tamamını 3G’li akıllı cihazlarla mobilize eden şirket, kısa süre sonra Turkcell’in Araç Takip hizmetini de tüm araçlarında kullanmaya başlayacak.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell ve ilaç sektörünün en büyük saha ağına sahip şirketlerinden biri olan Nobel İlaç, teknoloji temelli iş birliği için anlaştı. Yapılan anlaşma ile Nobel İlaç, Turkcell’in teknolojik desteğini arkasına alarak rekabet üstünlüğü adına önemli bir adım atmış oldu.

Sahip olduğu 1.700 telefon hattını Turkcell’e taşıyan Nobel İlaç bir sonraki adım olarak İnsan Kaynakları sistemine Turkcell’in Mobil İmza teknolojisini entegre etti. Şirketin Mobil İmza abonesi 1.700 hattı ile tüm bordro ve performans süreçlerinde elektronik kimlik doğrulama işlemini her an her yerden kolaylıkla gerçekleştirebilir konuma geldi.

Turkcell iş birliği, şirketin saha operasyonlarına da yansıyor: Tüm saha ekipleri 3G’li Windows 8 tablet ve Turkcell T serisi akıllı telefonlar ile mobilize hale getirildi. Sipariş sisteminden CRM uygulamasına birçok yazılımın çevrimiçi kullanılmasını sağlayacak bu cihazlar iş süreçlerinde gözle görülür verimlilik artışı sağlayacaktır. Sahada faaliyet gösteren araçlar için de öncelikle güvenlik ve buna ek olarak da tasarruf ve verimlilik çözümleri hedefleniyor. Ağustos ayından itibaren Nobel İlaç’a ait 600’ün üzerinde araç, Turkcell’in Araç Takip sistemi ile donatılacak. Böylelikle Nobel yönetimi gereksiz hızlı araç kullanımlarının önüne geçmeyi ve istenmeyen bir kaza anında en kısa sürede araca ve yolcularına ulaşmayı hedefliyor. Turkcell ve Nobel İlaç aynı zamanda sahada bilgilendirme, anket ve sınav gibi uygulamalar için Mobil Eğitim çözümünü uygulamaya koymak için görüşmelerini sürdürüyor.

Turkcell Kurumsal Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“Dijital dönüşüm, şirketlerin rekabet gücü açısından kritik değerde. Nobel İlaç ile yaptığımız iş birliğini, sektörün teknoloji ile büyümesine öncülük etmesi anlamında ülkemiz adına çok önemsiyoruz. Turkcell olarak biz, geliştirdiğimiz tüm kurumsal hizmet ve çözümler ile şirketlerin gücüne güç katmayı hedefliyoruz. Çağa ayak uydurmak ve yükselen teknoloji dalgasını yakalayarak hayatın bir adım önüne geçmek isteyen “öncü” şirket ve sektörleri bu hedefte birleşmeye davet ediyoruz.”

Nobel İlaç Genel Müdürü Murat Mendi ise değerlendirmesinde şunları söyledi:

“Bilgi Teknolojilerinden gelen bir Genel Müdür olarak teknolojinin çağımızda rekabet avantajı sağlayan en önemli unsurlardan biri olduğunun farkındayım. Turkcell sürekli geliştirdiği yenilikçi ürünler ve teknolojiye olan yatırımları ile Türkiye’de sektöründe açık ara lider olan bir firma. Gerek geniş kapsama alanı ve 3G altyapısında ulaştığı veri transfer hızı gerekse geliştirdiği teknoloji çözümleri stratejik çözüm ortağı olarak Turkcell’i seçmemizdeki en önemli unsurlardan biri oldu. Turkcell’in teknoloji gücünü arkamıza alarak çok daha verimli iş süreçlerine ulaşacağımıza inanıyoruz.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Pfizer’den nadir hastalıklar alanına yeni atama

İstanbul’un Pfizer EURIT “Gelişen Pazarlar Bölge Merkezi” olmasıyla birlikte oluşturulan yeni organizasyon yapısı kapsamında, Nadir Hastalıklar Bölgesel Terapötik Alan Lideri...

Kapat